Спеціальні потреби

Міжнародні журналістські організації прагнуть контролювати процес екcпертизи українськими правоохоронцями записів колишнього охоронця президента Кучми майора Миколи Мельниченка. - 2004-02-10


Через тиждень Генеральна прокуратура України дасть відповідь про можливість доступу міжнародної громадськості до експертизи аудіозаписів колишнього президентського охоронця. Про це повідомила речниця Генпрокурора Оксана Соколова. Як вона підтвердила, Генпрокуратурою отримано звернення з вимогою про надання такого доступу від п'яти міжнародних журналістських організацій, однак шанси на те, чи буде допущено громадськість до урядової експертизи, Соколова оцінювати відмовилась. Як пояснила речниця, наразі ще не визначено дату початку цієї експертизи, оскільки Київський інституту судово-медичної експертизи, на який покладено урядове завдання, досі не придбав необхідної для цього апаратури, хоч кошти на проведення фоноскопічного аналізу вже виділено.

Серед організацій, які зажадали громадського контролю над експертизою скандальних записів, Інститут масової інформації, Репортери без кордонів, Національна спілка журналістів Великої Британії, Міжнародна Федерація Журналістів та Артикль 19. Ці провідні правозахисні організації минулої п'ятниці й звернулися зі спільною заявою до Генпрокурора України Геннадія Васильєва. Як сказано у листі: «Ми вважаємо життєво необхідним забезпечення умов для здійснення контролю над проведенням експертизи в інтересах громадянського суспільства». «Нас турбував той факт, ідеться далі у листі, що українська влада довгий час не могла чітко визначитися щодо цих записів. Тому ми вітаємо пропозицію провести нову експертизу». На думку авторів, «громадський контроль над новою експертизою записів екс-майора був би найкращим підтвердженням тієї відкритості, яку постійно декларує під час зустрічей на міжнародному рівні українська влада. Прозорість цієї експертизи, - говориться у листі, стане реальною запорукою того, що розслідування вбивства Георгія Гонгадзе колись завершиться покаранням винних у його загибелі».

Як уже повідомлялося, під кінець минулого року Кабінет Міністрів України вирішив виділити 850 тисяч гривень на проведення нової експертизи аудіозаписів за кримінальною справою про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Участь у планованій експертизі братимуть фахівці з Росії та Литви.

Справжність плівок Мельниченка, на яких зафіксовані розмови українських високопосадовців, визнана американською компанією «Бек Тек». Уряд США, після власної експертизи, підтвердив автентичність фрагменту, в якому Леонід Кучма дає згоду на продаж радіолокаційних систем «Кольчуга» до Іраку. Тим часом українська Генпрокуратура продовжує твердити, що «плівки Мельниченка» піддавалися монтажу.

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG