Спеціальні потреби

Ленокс Льюїс пішов на пенсію. - 2004-02-06


Льюїсу була поставлена вимога до першого березня визначитись - покидає він бокс чи погоджується битися за звання чемпіона з українським боксером Віталієм Кличком. Ленокс заявив, що зробив у боксі все можливе, досягнув поставлених завдань і хоче піти непереможеним.

Ленокс Льюїс: «Не легко бути чемпіоном світу у важкій категорії. Дуже важко стати чемпіоном ваговиків, а утриматися на верхівці навіть важче. Я людина яка вважає так: якщо ти не можеш викладатися на сто десять відсотків, тоді ти не повинен взагалі змагатися. На сьогодні я видав сто десять відсотків у моєму виді спорту». Ленокс Льюїс - перший чемпіон у важкій категорії, який залишає кар’єру непереможеним з часів Рокі Марсіано, що пішов з боксу майже п’ятдесят років тому. Прийняти рішення залишити великий спорт було не легко,- каже Ленокс,- однак він про це не шкодує.

Ленокс Льюїс:«Я поважаю бокс. Бокс зробив для мене дуже багато. Одна з причин, чому я йду- саме повага до цього спорту. Я поважаю цей спорт настільки, що вже настав час для нового покоління боксерів пробитися своєю дорогою і стати чемпіонами світу у важкій категорії».

За свою кар’єру Ленокс Льюїс виграв сорок один з сорока чотирьох професійних боїв, а один звів на нічію. Останній двобій він провів у червні минулого року з українцем Віталієм Кличком. Бій був зупинений на шостому раунді на користь британця, через пошкодження обличчя Віталія. На момент зупинки українець лідирував за очками. Поєдинок видався таким видовищним, що любителі боксу з нетерпінням чекали на повторну зустріч.

Кличко був офіційним претендентом на звання чемпіона за версією WBA і тепер, після відходу Льюїса, став першим номером у рейтингу світової боксерської асоціації. Як повідомив сам Вталій на інтернет-сайті братів Кличків (www.klitschko.com), за правилами, чемпіонський титул тепер повинні виборювати він як перший номер у рейтингу та другий у цьому списку Коррі Сандерс. Той самий, який переміг Кличка молодшого Володимира. Як зазначив Віталій, робоча дата зустрічі з Сандерсом призначена на двадцять четверте квітня. Однак точний день та місце двобою будуть визначені під час переговорів сторін та телеканалу НВО.

Сам Віталій висловив жаль з приводу відходу Льюїса, кар’єрі якого він віддає належну пошану. Однак, зазначив він в інтерв’ю сайту, заява Ленокса для нього не стала несподіванкою. Льюїсу тридцять вісім років і він домігся титулів, про які можна тільки мріяти, - зазначив Віталій Кличко.

XS
SM
MD
LG