Спеціальні потреби

У Херсоні за сприяння Посольства США в Україні відкрито інформаційний центр «Вікно в Америку» та фото виставку. - 2004-01-31


Інформаційний центр в Херсонській обласній науковій бібліотеці офіційно відкрила радниця з питань преси, освіти та культури посольства США Дженет Демірей. Це – один з дванадцяти подібних центрів, які вже працюють в Україні. Його названо на честь національного героя США адмірала Джона Поль Джонса.

Посольство США надало понад 400 тисяч доларів на відкриття інформаційних центрів «Вікно в Америку» в публічних бібліотеках України. Вони відкриті для широкого загалу та містять інформаційні матеріали про США – уряд, культуру, літературу, історію, університети та бізнес. Крім того, бібліотеки отримують кошти на придбання меблів та обладнання, зокрема, комп'ютерів з підключенням до Інтернету, принтера, копіювального апарату та компакт-дисків.

Мета вже створених центрів - надання сучасної інформації про США та поповнення книжкових фондів англомовними виданнями. Центри «Вікно в Америку» – також місце проведення лекцій, презентацій американських фільмів і літературних творів та інших культурних заходів.

Як сказала в інтерв'ю Голосу Америки заступник директора Херсонської обласної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара Галина Шиндарук: «Центр „Вікно в Америку” буде постійно оновлювати свої матеріали. Ми маємо ще досить давні зв'язки з Фондом „Сейбр–світло”, який постачає нам літературу англійською мовою. Що стосується зацікавлення відвідувачів бібліотеки воно досить велике. Ще до відкриття Центру до нас приходили херсонці. Зараз у нас почали працювати курси „Бізнес” англійською мовою. На щастя у Херсоні працює цілий загін волонтерів „Корпусу миру” США і вони допомагають нам у цій справі. Центр „Вікно в Америку” у Херсоні стане клубом де можна буде не лише отримати інформацію, але і поспілкуватися і поділитися враженнями від перегляду кінострічок».

На думку керівника регіонального інформаційного центру Миколи Кошелюка: « Відтепер мешканці Херсону матимуть можливість отримати найновішу інформацію про життя у Сполучених Штатах Америки».

Одночасно з відкриттям інформаційного центру «Вікно в Америку» в Херсонській обласній бібліотеці відбулося офіційне відкриття фотовиставки «Американська подорожня архитектура». Це – фотографічна хроніка придорожньої архитектури Америки 1940-50-х років, коли ресторани і готелі почали будувати в орігінальному манері, щоб привернути увагу туристів-автомобілістів. Фотографії репрезентують цікаву еру американської історії. Більше 25 років історик архитектури Джон Марголіс подорожував країною. Його роботи були відібрані Державним департаментом США для спеціальної виставки, яка подорожуватиме по Європі у 2004 році. Перша зупинка цієї європейської подорожі – Херсон.

XS
SM
MD
LG