Спеціальні потреби

Наступного тижня стане відомо чи розгляне європейський парламент питання конституційної кризи в Україні. - 2004-01-20


Закінчився візит доповідачів Ради Європи до України за результатами якого відбуватиметься розгляд питання про конституційну кризу в Україні на насупній сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Чи стане українське питання темою розгляду європейських парламентарів на наступній сесії ПАРЄ стовідсотково буде відомо не раніше наступного понеділка. Справа в тому, що попередньо української теми у порядку денному не було, однак після останіх подій в парламенті моніторинговий комітет запропонував розглянути це позачергово. Свої висновки європейським парламентарям мають надати традиційні доповідачі по Україні – Ханне Северінсен і Рената Вольвенд. Доповідь та резолюцію вони писатимуть за результатами нинішніх зустрічей, більша частина з яких була з представниками влади та парламентської більшості. Подробиці цих зустрічей не надто доходили до преси. У вівторок, останній день візиту, доповідачі зустрілися з генпрокурором Васильєвим, який заявив, що результати розслідування справи Гонгадзе, про які звітував Святослав Піскун, скасовані. Ханне Северінсен каже, що цей момент її непокоїть. Однак, головна тема дослідження доповідачів – конституційна реформа в Україні. Тут у Ханне Северінсен кілька застережень.

Ханне Северінсен: «Внести зміни до конституції, це не те саме, що змінити сорочку. Це щось дуже важливе. Треба уникати дискредитації парламенту, знаходити компроміс і діяти відповідно до закону».

Доповідачка ПАРЄ каже, що згідно європейських норм такий важливий процес, як внесення зімн до Конституції не відбуваться безпосередньо у рік виборів. Тому у цій ситуації, український парламент має зробити все, аби процес реформи був максимально прозорим та законним. Всі статті мають голосуватися окремо. Також представники ПАРЄ виступають за діалог між більшістю та опозицією.

Натомість представники більшості вже зараз звинувачують доповідачів ПАРЄ в упередженості. Тема позачергового розгляду надумана і це можна вважати втручанням у внутрішні справи країни, переконаний заступник голови української делегації Анатолій Раанський.

Анатолій Раанський: «Я не знаю, що мають на увазі доповідачі. Їм розказували, що це конституційна криза, це будні парламентські».

Натомість опозиціонери кажуть, що проблема є. Вони навіть збираються ставити питання про призупинння членства України у Раді Європи. Однак Ханне Северінсен вважає, що до санкцій справа не дійде. Ми хочемо обговорити це питання, аби допомогти українцям визначитися, як краще діяти далі, каже вона.

Відео - найголовніше

США наклали на Росію понад півтисячі нових санкцій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:16 0:00
XS
SM
MD
LG