Спеціальні потреби

У дві тисячі четвертому році інвестиції в промисловість Одеського регіону повинні збільшитися, вважає голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький. - 2003-12-28


У дві тисячі четвертому році інвестиції в промисловість Одеського регіону повинні збільшитися, вважає голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький. Про підсумки року, що минає та про перспективи дві тисячі четвертого пан Гриневецький говорив на спеціальній прес-конференції. «Головною політичною подією року, що минає, стала політична реформа»,таку думку висловив Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гиневецький. Він наголосив, що до останніх днів не було впевненості у тому, що реформа таки розпочнеться, але «політичний розум переміг», каже він. За словами Сергія Гриневецького, події останніх днів показали, що більшість у парламенті таки існує, а ухвалений законопроект став результатом поступок між різними політичними силами.

Голова Одеської обласної держадміністрації прогнозує, що нова політична модель буде більш збалансованою та ефективною ніж нинішня. «Це призведе до посилення ролі політичних партій і разом з цим стане поштовхом для розвитку інститутів громадянського суспільства. Партії будуть вимушені приділяти увагу профспілкам, молодіжному, жіночому рухам. Необхідність перемоги на виборах створить умови для постійної роботи серед населення. В Україні досить специфічний електорат. Він має непогану життєву школу і звичайним обіцянкам не довіряє», вважає Греневецький.

Серед найбільш визначних подій 2003 року для Одеської області Голова облдержадміністрації назвав заплановане на 30 грудня введення в експлуатацію причального комплексу в порту Південний, під Одесою. Його довжина – 245 метрів. Загальна вартість робіт – 119 мільйонів гривен. Ця сучасна споруда буде використовуватися для перевалки генеральних вантажів. Це дасть можливість для регіону значно збільшити перевалку вантажів, а це призведе до збільшення відрахувань порту «Південний» для всіх рівнів влади.

Поділився Сергій Гриневецький і думками щодо перспектив залучення у 2004 році інвестицій до Одеської області. За його словами, кількість перспективних для інвестування галузей постійно зростає.

Сергій Греневецький: «Це використання міжнародних транспортних коридорів і створення відповідної інфраструктури – терміналів різних напрямів. Друге, це – туристично рекреаційна зона. Ми сподіваємося на досить значні інвестиції. Це будівництво готельного господарства. Є дуже перспективні пропозиції в містах Одесі, Іллічівську. Дуже хотілося б щоби інвестиції були залучені у галузі, які дають основні прибутки – машинобудування, верстатобудування, промисловість в цілому. Тобто, на сьогоднішній день, за попередніми підрахунками, ми, у 2004 році, можемо у двічі збільшити залучення інвестиції. Не слід забувати про агропромисловий комплекс, який завжди залишається однією з найбільш приорітетних галузей. На передовій є і переробна промисловість. Галузь переробки є привабливою для інвесторів, особливо для Малайзії. У 2003 році в Одесі побував прем'єр Малайзії, а наша делегація так само побувала у цій країні. Йдуть активні інвестиції. Ті наміри, які нині ми опрацьовуємо, вони підтверджені».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG