Спеціальні потреби

Ситуація з поширенням ВІЛ-СНІДу в Одесі викликає занепокоєння медиків. - 2003-11-05


Ситуація з поширенням ВІЛ-СНІДу в Одесі викликає занепокоєння медиків. Їм не вистачає достатньої кількості ліків, медичного устаткування – всього того що вкрай необхідне для того щоб хоча б призупинити наступ смертельного вірусу. Поруч з майже повним знищенням курортної зони міста, міських автошляхів та міжквартальних проїздів, одеситам тепер загрожує нова реальна небезпека – епідемія невиліковного СНІДу. Вона крокує вулицями Одеси не зустрічаючи практично жодного спротиву з боку тих хто мав би це робити. Міський центр боротьби зі СНІДом опинився на межи повного закриття – немає приміщення та належного фінансування. І це незважаючи на запевнення господаря крісла на Думській площі, які Він оголосив на одній з прес конференцій – про те, що влада стіною стане на дорозі смертельного вірусу. Підвладна преса транслювала ці обіцянки ледве не щодня, а на підтвердження ще і оголосили спеціальну Програму протидії СНІДу. Час минув. Про Заяву і Програму забули першими у стінах меріі, а потім вже і одесити, які нині опинилися перед справді реальною загрозою. Одеська область впевнено увійшла до стадії епідемії у питаннях ВІЛ інфекції. Немає нині жодного району області де не було б хворих на цю невиліковану недугу. За данними Одеського обласного центру з боротьби з ВІЛ інфекцією та СНІДом зареєстровано понад 18 тисяч хворих. Найбільше інфікованих в Одесі – понад 13 тисяч. «Ситуація справді напружена і вимагає надзвичайної уваги не лише з боку обласної, але і міської влади» – наголосив в інтерв'ю „Голосу Америки” Головний лікар Одеського обласного центру профілактики СНІДу Станіслав Сервецький і повідомив, що з боку облдержадміністрації в питаннях фінансування Центр виглядає значно кращим ніж всі інші оздоровчі заклади. «Обласна держадміністрація і обласне управління охорони здоров'я на належному рівні ставляться до цього питання. Надходить і чимало гуманітарної допомоги. Ми активно співпрацюємо з організацією „Лікарі без кордонів”. Лише минулого року від них надійшли ліки, техніка і все необхідне нашому Центру – на суму один мільйон вісімсот тисяч гривен. Згідно зі спільним проектом обласного Центру та громадської організації „Життя плюс” відкрито дитячу кімнату для денного перебування ВІЛ-позитивних дітлахів».

А що з боку влади Одеси? За словами пана Сервецького: «Хоча офіційно міський центр СНІДу існує – фінансування його відсутнє. Своїх функцій він не виконує. Був офіційний лист що місто буде розвивати ВІЛ-сервісну медичну систему через районні кабінети. Але, цим проблеми не вирішити».

На думку головного лікаря Одеського обласного центру „СНІД” Станіслава Сервецького: «Міський Центр в Одесі має бути обов'язково. Наш обласний центр має право обслуговувати одеситів лише на 40 відсотків, а все інше витрачати на мешканців області. Нині ж така вимушена ситуація, що ми обслуговуємо 70 відсотків одеситів і лише 30 обласних. Вимушені вдаватися до нецільового використання фінансування. Ми не можемо відмовляти людям, бо їм немає куди звертатись. Фактично навіть та мережа яка створена у районних кабінетах „Довіри” в Одесі не виконує своїх обов'язків у ставленні до ВІЛ інфікованих».

Головний лікар обласного центру „ВІЛ СНІД” Станіслав Сервецький зазначив, що Одеса опинилася перед неймовірною загрозою. Від смертельного вірусу за 9 місяців 2003 року в Одеській області померли 424 хворих. Минулого року,за 9 місяців, померло 272 мешканця області. Отож, спостерігається зростання смертності.

Стаціонар Одеського обласного Центру „СНІД”, розташований за межами міста, розрахований на 25 ліжок. Допомогу там отримують ті хто потребує постійного догляду медиків. А кількість таких зростає постійно. В день коли я мав нагоду відвідати цю медичну установу, від СНІДу тут померла 27-річна мешканка області. Серед тих хто опинився перед лицем смерті – переважно молодь працездатного віку. 27 років має і ВІЛ інфікований мешканець області, який потрапляє до станціонару вже не вперше. Він хворіє з 1997 року. Його історія доволі знайома:«Познайомився з дівчиною. Вона приїхала у село до батька. З нею переспав і захворів. Коли потрапив до лікарні, у мене виявили білу пляму на легенях. Аналіз крові показав, що у мене ВІЛ інфекція». Молодий чоловік вірить у своє одужання: «Кожен хоче вижити. Думаю, що буду жити і я«. Тим часом, СНІД в Одесі забирає все нові і нові життя молодих людей.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG