Спеціальні потреби

Сумними днями для демократії в Україні назвав зрив  з'їзду «Нашої України» в Донецьку посол США в Україні Джон Гербст. - 2003-11-03


Сумними днями для демократії в Україні назвав зрив з'їзду «Нашої України» в Донецьку посол США Джон Гербст. Натомість представники фракції регіонів, до складу якої входять переважно депутати донецького краю радять представникам іноземних держав не втручатися у внутрішні справи України. За кілька місяців роботи в Україні коментарі та інтерн'ю посла Хербста не можна назвати численними. Чи не найбільш широкий коментар американський дипломат дав щодо подій в Донецьку. На Новому каналі та Тонісі посол Гербст заявив: «Я розумію, що сьогодні в Україні неможливо проводити звичайну виборчу кампанію. Дехто заперечує право пересічних громадян дізнатися позицію політичної партії Віктора Ющенка. Це велике розчарування. Сполучені Штати підтримують право українського народу обирати собі лідера. Люди мають право почути точки зору усіх політичних партій».

Свідками подій довкола з'їзду «Нашої України» були представники посольств провідних світових держав та Європейської комісії. Ще декілька дипломатів не вилетіли з Києва на з'їзд, оскільки були попереджені про можливі провокації. Натомість лідер парламентської фракції «Регіони України» Раїса Богатирьова піддала критиці подібні висловлювання: «Представники іноземних держав беруть на себе повноваження коментувати події в Донецьку. Це дії, які підбурюють і підпалюють ситуацію. За міжнародним законодавством будь-який дипломатичний представник не має права втручатися у внутрішні справи держави».

Пані Богатирьова виступає проти позарчегового слухання парламентом доповіді силовиків щодо цих подій, на чому наполягає фракція «Наша Україна». Досить критично відгукнувся на адресу Ющенка і головний представник Донбасу в Києві прем'єр міністр Віктор Янукович. Він пообіцяв розібратися зі взунуваченями на адресу його сина, за якими ніби то саме він організував анти-ющінквіську рекламну кампанію. А Віктору Ющенку Янукович взагалі порадив цитую: «запастися памперсами і не займатися політикою». Це коментар на звинувачення Ющенка, що акції протесту та зрив з'їзду були організовані владою.

На думку експертів, події в Донецьку свідчать про початок виборчих перегонів та матимуть далеке відлуння. Перший наслідок – радикалізація «Нашої України», її об'єднання з іншими опозиційними силами та можливе протистояння з донецьким кланом на чолі з прем'єром Януковичем.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG