Спеціальні потреби

Український батальйон в Іраку на чолі з поляками отримали повноваження від американців - 2003-09-05


В Іраку сьогодні відбулась урочиста церемонія передачі повноважень командуванню багатонаціональної дивізії "Центральний Південь". До її складу входять українські миротворці. Штаб багатонаціональної дивізії взяв на себе повний оперативний контроль над п’ятьма іракськими провінціями.

3 вересня у таборі Бабілон відбулася урочиста церемонія передачі повноважень командування американських морських піхотинців командуванню багатонаціональної дивізії "Центральний Південь", повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Нагадаю, що до останнього часу американці не поспішали передавати польським союзникам контроль над їх сектором, посилаючись на низку терактів. Військові відзначали, що через неспокійну ситуацію у регіоні, вони не хочуть перекладати всю відповідальність на своїх союзників. Передати контроль над сектором планувалось на початку вересня.

Під час церемонії в Бабілоні, відбувся обмін документами про передачу п'яти іракських провінцій у відповідальність дивізії "Центральний Південь". Вона підпорядковується польському генералу Анджей Тишкевичу. За секторами зони відповідальності розподілені між польськими, іспанськими та українськими військовослужбовцями.

До речі, Український контингент першим із складу багатонаціональної дивізії "Центральний Південь” приступив до самостійного виконання завдань у своїй зоні відповідальності провінції Васіт. З 28 серпня українські військовослужбовці вилучили 15 одиниць зброї, а також затримали 18 порушників.

Присутній цими днями в Іраку, міністр оборони Євген Марчук провів кілька зустрічей з керівництвом багатонаціональної дивізії та офіцерами українського контингенту. Керівник українського військового відомства ознайомився з побутом військових, а також комплексом заходів щодо збереження їх життя та здоров'я.

Крім того, Марчук зустрівся з місцевими лідерами, які висловили свої сподівання , що присутність українського контингенту в провінції Васіт сприятиме встановленню миру та стабільності в регіоні.

XS
SM
MD
LG