Спеціальні потреби

Скільки українців працює за кордоном? - 2003-08-16


Скільки українців подалося на заробітки за кордон, не знає ніхто. Омбудсмен Ніна Карпачова називає вражаючу цифру – 7 мільйонів. Український заробітчанин Ігор Мелех наполягає на вдвічі більшій – 15 мільйонів. В самій лише Італії, каже він, “наших” півтора, а не півмільйона, як за офіційною статистикою. Тільки в місті Римі – запевняє він – українців тисяч вісімсот. І кожен з тих заробітчан, розкиданих по всій Європі, висилає своїм сім’ям в Україну щомісяця 300 доларів:

„15 мільйонів помножте на 300 доларів, які висилає кожна людина, яка працює за кордоном.”

Виходить сума, -- каже він, -- рівна прямим інвестиціям США в Україну за всі роки незалежності. І якщо українська трудова еміграція вже зараз найбільший інвестор в Україну, то коли весь цей народ із заробленими грошима повернеться додому – тоді настане великий бум фінансування держави своїм же населенням.

І.Мелех: „Ці люди, емігранти, через рік, через два повернуться на територію України. Це люди, які мають зараз у своїх кишенях по 50-60 тисяч доларів. Тобто ті люди, які приїдуть сюди, вони будуть піднімати Україну. Український середній клас – не тут. Він є за кордоном. Український середній бізнес-клас, які привезуть із собою гроші, нове бачення, європейське.”

Повернувшись в Україну, -- каже він, -- трудові емігранти відкриватимуть бензоколонки і ресторани, розпочнуть свій бізнес у мертвій нині Західній Україні, яка вся сидить на заробітках. Ігор Мелех ображений уявленням в Україні про заробітчан як про бандитів та повій.

І.Мелех: „Українська нація не їде в Італію на п’янки, гулянки, проститутство, на вбивство, на махінації різні, вони їдуть на тяжку працю, з ранку – до вечора, це я вам говорю на своєму прикладі. Сьома година підйом – третя година вночі я лягав спати. Сьома година знов підйом.”

Як каже він, ці люди були змушені виїхати за кордон, бо своя держава не давала їм шансу прогодувати свої сім’ї. Ці люди вернуться в Україну, щойно для їх тяжко зароблених грошей тут з’являться гарантії нормального бізнесу. Тому так жадібно ловлять в Італії кожне слово, сказане в українській Верховній Раді. І майже мільйонним тиражем розходиться газета “Форум” українською мовою, яку Ігор Мелех видає у Римі. Як каже він, новітні українські емігранти в Італії критично налаштовані до нинішньої української влади – і на його думку, саме через те у місцевому українському консульстві їм часто-густо відмовляють в реєстрації – печатці в український паспорт.

І.Мелех: „Через що це робиться. Це робиться через те щоб люди на наступний рік не мали права голосу на виборах. І щоби вони не проголосували за Ющенка, а вони проголосують сто процентів за Ющенка, їм не дали права голосу, їм вже не дають права голосу через то, що їм не поставили печатки.”

Роки на заробітках у Європі змушують зовсім іншими очима подивитися на те, що відбувається в Україні, каже італійський українець Ігор Мелех. І поняття Батьківщини відкривається по-справжньому тільки тут. Якби, каже він, українські політики та високопосадовці скуштували заробітчанського хліба – навчилися б краще шанувати свій народ:

„Поїдьте, шановні політики, на 4 роки, попрацюйте в нас в Італії на заробітках, вам повернеться ваші початкові мрії, як ви здобували незалежність України, ваші початкові мрії, як ви хотіли добитися тої незалежності, справжньої незалежної держави Україна, а не так, що 15 мільйонів українців знаходиться за кордоном”.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG