Спеціальні потреби

У Львові тиск на пресу посилюється? - 2003-07-21


Протягом кількох останніх місяців тема свободи слова в Україні відійшла на другий план. Про неї стали згадувати все менше і менше. Проте, днями про цю проблему нагадали працівники “Львівської газети”, які звинуватили у тиску на редакцію податківців.

Проблеми в газети виникли під час проведення планової податкової перевірки.

Як стверджує керівництво видання, під час цієї перевірки податківці обдзвонили рекламодавців і партнерів газети, які згадувалися не тільки в рекламних блоках, а й у звичайних статтях: «людей викликали для розмови, для пояснень, вимагали надати документи про співпрацю з виданням. Перед тим цих же документів у «Львівській газеті» не переглядали», - йдеться у заяві, розповсюдженій виданням.

Головний редактор «Львівської газети» Олег Онисько розцінює дії податківців, як спробу знищити цю газету. За його припущеннями, те, що відбувається, може бути наслідком принципової позиції газети та серії матеріалів, які містили об’єктивні, щодо окремих представників податкової та близьких до них людей, відомості.

Онисько також не виключає, що дії податківців можуть бути лише частиною кампанії, спрямованої на «наведення порядку» в інформаційному полі Львова та Західної України напередодні президентських виборів.

Між тим самі податківці спростовують факт тиску на Львівську газету.

Інститут масової інформації, який представляє в Україні міжнародну організацію “Репортери без кордонів” вже висловив свою стурбованість ситуацією, що склалась із львівським виданням і звернувся до голови Державної Податкової Адміністрації України Юрія Кравченка з інформаційним запитом надати оцінку дії співпрацівників свого відомства у Львові щодо «Львівської газети».

Відео - найголовніше

Як і чому британець записався до лав ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00
XS
SM
MD
LG