Спеціальні потреби

Верховна Рада ухвалила заяву щодо Волинської трагедії - 2003-07-10


На вечірньому засіданні Верховна Рада України ухвалила спільну заяву українського та польського парламенту щодо Волинської трагедії. Попередньо депутати кілька годин обговорювали зміст цього документу.

Завтра в Україні та Польщі відзначатимуть шістдесяту річницю різні на Волині. Історики досі не можуть точно підрахувати скільки людей тоді загинули з одного та іншого боку. Не має єдиної думки і щодо мотивації супротивників – українців та поляків.

Ця проблема же давно було принциповою в україно-польських стосунках, адже на українському заході та у Польщі ще добре пам’ятають ті події. Нині політики обох країн переконані – проблему можна зняти взаємними вибаченнями.

Саме так з’явилася ідея ухвалення спільної заяви парламентів обох країн. Її текст опрацьовували останні сім місяців – чотири абзаци, кажуть її автори вміщують величезний обсяг роботи та спільних компромісів.

Втім ухвалений текст, зяким до речі українські парламентарі ознайомилися лише день тому, багатьом видався неприйнятним і таким, що визнає вину українців за волинську різанину.

Говорить Катерина Ващук: див. аудіо запис.

З іншого боку депутати визнають, що головне завдання сьогодні – це примирити обидва наради і не псувати стосунки через історію.

Віктор Ющенко, Наша Україна: див. аудіо запис.

Категорично проти заяви були ліві. Вони вважають, що народ не має вибачатися за справи певних радикальних націоналістичних сил.

Валерій Мішура, КПУ: див. аудіо запис.

Для досягнення компромісу українські парламентарі пропонували внести невеликі зміни – записати у першому реченні – трагедії польського та українського народу, а не лише польського. Однак польські парламентарі були категорично проти такого редагування. Зрештою заяву прийняли у раніше схваленому варіанті.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG