Спеціальні потреби

Чий законопроект потрапить до КС? - 2003-07-08


Два проекти політичної реформи чекають розгляду у Верховній Раді. Один президентський, інший розроблений парламентською комісією. До закінчення тижня депутати мають направити їх на експертизу до Конституційного суду. Однак опозиційні фракції намагаються перешкодити цьому, блокуючи роботу парламенту. Сьогодні Президент Леонід Кучма узгоджував свої дії з лідерами парламентської більшості.

Зроблена Леонідом Кучмою у понеділок заява про готовність відкликати свій проект конституційної реформи, була досить несподіваною. Президент пояснив цей крок небажанням дестабілізувати роботу Верховної Ради. Минулого тижня депутати опозиційних фракцій не бажаючи підтримувати президентський законопроект, заблокували роботу парламенту. Конституційна реформа стала каменем спотикання.

Блок Юлії Тимошенко та „Наша Україна” пропонують голосувати одночасно за обидва проекти. Депутати від меншості остерігаються, що при голосуванні окремо за кожен із варіантів, парламентський проект буде відхилено. Влада, на думку опозиції, скористається цим і винесе президентський законопроект на референдум як "попередньо схвалений Верховною Радою".

Зустріч із лідерами фракцій більшості показала, що позиція президента залишається твердою. Він наполягає на голосуванні свого проекту. І категорично проти направлення однією постановою до Конституційного суду двох законопроектів змін Конституції. Він вважає це порушенням регламенту і саме в цьому випадку пообіцяв відкликати свій законопроект.

Деякі оглядачі не виключали, що в разі блокування трибуни Верховної Ради, більшість може проголосувати за президентський проект поза стінами парламенту. Але за словами, Раїси Богатирьової, на зустрічі із Президентом така можливість не розглядалася.

Для того, щоб провести голосування у звичайному режимі, більшовикам треба переконати фракції Блоку Юлії Тимошенко і Віктора Ющенка не блокувати роботу Верховної ради, як це сталося минулого четверга. Степан Гавриш каже, що більшість остаточно не визначилася із тактикою дій щодо голосування.

Ми домовилися про те, що завтра проведемо дискусію із представниками опозиції для того, щоб розблокувати трибуну, голосувати у звичайному електронному режимі... Ми будемо шукати способи у випадку коли трибуна буде заблокована.

Степан Гавриш не уточнює, як діятиме більшість, якщо компромісу із опозицією досягти не вдасться. Один із лідерів СДПУ(о) Леонід Кравчук не виключає, що голосування за направлення президентського проекту до Конституційного суду відбудеться бюлетенями. В цьому випадку президентський проект гарантовано набере необхідних 226 голосів. Парламентський варіант в цьому випадку може не потрапити до конституційного суду і буде похований. Кравчук каже, що більшість не домовлялася „валити” парламентський проект.

Однак опозиція не вірить, що більшість проголосує за направлення на експертизу Конституційного суду обох варіантів. Не виключено, якщо в середу сторонам не вдасться домовитися, в парламенті буде нове протистояння. Голосування за обидва проекти політичної реформи заплановане на четвер.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG