Спеціальні потреби

Чи бажають українці революцію? - 2003-07-02


Двадцять вісім відсотків українців виступають за проведення в країні революції. Серед них п’ять відсотків вважають, що лише революція у тому числі із застосуванням насильства, може змінити життя на краще. Такі дані оприлюднив сьогодні Київський міжнародний інститут соціології.

У червні київський інститут соціології провів дослідження на тему чи бажають в Україні революцій? Дані опитування, на думку вчених є обнадійливими; так майже 62% респондентів заявили, що змінити життя на краще можуть лише поступові реформи. Проте, як стверджує генеральний директор Київського інституту соціології Володимир Паніотто, є й такі громадяни, які виступають за революційний шлях розвитку держави:

Цифра у 5% є незначною, проте на думку соціологів варто не забувати, що для революції достатньо й 1% бажаючих. Тим часом експерти відзначають, що більш агресивними у цьому плані виявились селяни, а що стосується загальновизнаного правила, що революцію роблять молоді, то тут воно не спрацьовує. Найменший відсоток революціонерів зафіксований як раз серед молоді.

Бажання радикальних змін у суспільстві соціологи логічно пов’язують із добробутом громадян. Як з’ясувалось під час опитування, понад 38% респондентів у Східних областях не мають достатньо грошей навіть на їжу. Найкраща ситуація на Заході, де бідних приблизно на 20% менше ніж на Сході, і для 83-ох відсотків принаймні вирішена проблема харчування. Що стосується політичних уподобань населення, то за словами завідуючого відділу політичного аналізу Київського інституту соціології Михайла Міщенка, рейтинг симпатій українців протягом останніх місяців фактично не змінився. До першої трійки як завжди входять - Віктор Ющенко, Петро Симоненко та Віктор Янукович. Щоправда позиція лідера комуністів значно посилилась. Михайло Міщенко пояснює це кризою на ринку зерна.

Соціологи відзначають, що наміри голосування за Віктора Ющенка істотно зростають із зростанням рівня добробуту громадян, тоді як рейтинг Петра Симоненка із зростанням добробуту навпаки зменшується.

XS
SM
MD
LG