Спеціальні потреби

Огляд англомовної преси - 2003-06-06


Суперечки навколо питання, чи була зброя масового ураження (ЗМУ) в Іраку не лише не вщухають, а, навпаки, лише розгоряються, пишуть американські та інші газети. "Вашингтон пост" пише, що справа з відшуканням і демонстрацією світові ЗМУ в Іраку стає нагально важливою, якщо Білий Дім хоче й далі полювати за нею у країнах-ізгоях.

Британська "Файненшл таймс" розвиває цю тему в кількох статтях, відзначаючи, що ймовірна іракська ЗМУ перетворилася на тест довіри до уряду Блера. При розслідуванні цієї справи проблема, очевидно, полягає у відділенні політичної кон’юнктури від суто професійного аналізу діяльності розвідувальних агентств.

А оглядач Філ Гордон з "Файненшл таймс" пише, що європейці вбачають у недавній хвилі самогубчих терактів у Марокко, Саудівській Аравії та Чечні справедливість передбачення Франції, що іракська війна породить тисячу нових бін Ладенів. Найліпшим засобом переконати євроскептиків було б встановлення демократичного правління в Іраку, та припинення намагань покарати опонентів війни, підсумовує газета.

"Крісчен саєнс монітор" відзначає подальше зближення Росії і Китаю, що сталося після підписання у Кремлі китайським президентом Ху Цзінь Тао Договору про співпрацю між обома країнами в галузі енергетики, космосу, зброї, та регіональної безпеки. Монітор підсумовує, що нова тепла дружба колишніх ворогів по соцтабору викликана, насамперед, бажанням протидіяти експансії американських інтересів у Центральній Азії та світі.

Найближчий західний сусід України - Польща - готується стати членом ЄС, пише британський "Обзервер". Це знову актуалізує стару дилему: чи належить Україна до Європи, будучи в самому її серці?

Між тим багато членів польської громади Чікаго, пише "Вол стріт джорнел", напередодні референдуму вважають, що Польщу загарбають багаті німці, урядові робочі місця - бельгійці, а ціни різко збільшаться. Відповідь на референдумі тому мусить бути «ні», вважають вони. Інші, бізнеси яких пов’язані з піднесеням польської економіки, зацікавлені у її вступі до ЄС.

Українська панорама: "Файненшл таймс" пише, що рішення Києва надіслати військовий контингент до Іраку було зумовлене бізнесовою прагматикою, а саме: наданням українським компаніям можливості «засвітитися» у реконструкційних зусиллях коаліції у повоєнному Іраку. А британський оглядач Тарас Кузьо з Канади пише у "Київ пост", що цим рішенням Україна намагалася залікувати рани, нанесені їй «кольчужним» скандалом. Участь у миротворчих силах в Іраку, на його думку, поліпшить шанси України на членство в НАТО у третьому раунді розширення в дві тисячі сьомому році. Для цього необхідно, щоб наступний український президент, його уряд, та населення підтримували вступ до альянсу, відзначає оглядач.

XS
SM
MD
LG