Спеціальні потреби

Огляд англомовної преси - 2003-05-30


Після війни в Іраку перед США на весь зріст постала проблема: що робити з Іраном? Якщо Іран буде поширювати втручання до справ Іраку, відмовиться від інспекцій МАГАТЕ своїх ядерних об’єктів, або приховуватиме аль-кайдівців, тоді, можливо, у відношенні до Ірану будуть необхідними жорсткіші заходи, які дебатуються адміністрацією. Наразі ж в них немає необхідності, підсумовує Вашингтон пост.

А як починалася війна в Іраку?--запитує британська Файненшл таймс. Провівши детальне журналістське розслідування, газета відзначає, що вирішення питання про усунення Саддама від влади силою оформилося у Буша десь після виступу на Національній зустрічі з ветеранами війни двадцять шостого серпня. А двадцять другого січня, на відзначенні річниці Єлисейського договору, Жак Шірак різко виступив проти війни, говорячи, що це спільна позиція Європи. Наступного дня Дональд Рамсфельд у Вашингтоні вперше з часу закінчення «холодної війни» розділив Європу, цього часу на «стару» і «нову», віддавши останній власні симпатії. Так був даний старт початку іракської кампанії, пише Файненшл таймс.

Вол стріт джорнел пише, що Буш, відправляючись до Путіна на ювілей Санкт-Петербурга, не привезе своєму російському колезі звільнення від релікту «холодної війни» -- поправки Джексона-Веніка, яка пов’язує торгівлю США з Росією з еміграцією євреїв. Наразі виглядає, пише Вол стріт джорнел, що ця поправка використовується Конгресом як важіль впливу на Росію з метою пом’якшити її політику щодо курячих «ніжок Буша,» аніж виїзду євреїв. Ось таку еволюцію колись політичної поправки зафіксувала Вол стріт джорнел.

Редакційна Вашингтон пост під заголовком «Потьомкінська демократія,» виступає проти намірів скоротити фінансову домопогу США Росії, скеровану на розбудові її демократії. Очевидно, Білий Дім за фасадом показної демократії в Росії не бачить її проблем, а саме: підконтрольності медія, судів, виконавчих структур адміністрації Кремля. Вашингтон пост уважає, що програми, скеровані на демократизацію Росії (а це відносно невелика сума), мусять бути профінансовані у повному обсязі.

Українська панорама. Агенство Асошіейтед прес друкує листа до Кучми за підписами лідерів українського кокусу у Конгресі США--Марсі Каптур і Курта Велдона, у якому вони скаржаться на арешт Леоніда Козаченка, колишнього заступника міністра сільського господарства. Марсі Каптур і Курт Велдон сподіваються на звільнення Козаченка за відсутності обвинувальних доказів проти нього.

Крісчен саєнс монітор і Київ пост повідомляють про успішне завершення спонсорованого НАТО проекту із знешкодження чотирьохсот тисяч протипіхотних мін і виготовлення з їхніх пластикових корпусів дитячих іграшок. Праця переробки «мечів на іграшки» здійснювалася на заводах Донеччини, пишуть Пост і Монітор, говорячи про необхідність поширення цього досвіду на всю Східну Європу.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG