Спеціальні потреби

07.11.02  -  Звіт ВООЗ повідомляє, що тривалість життя населення планети могла б збільшитися у середньому від п’яти до десяти років, якщо вжити заходи проти найпоширених загроз здоров’ю. - 2002-11-07


Звіт має назву «Зменшення ризиків-підтримка життя.» Автори документу виявили існування десяти найбільших загроз здоров’ю у світі, цих, за словами Директора ВООЗ Гру Гарлем Брундтланд, «десяти головних вбивць.» Ось вони: незахищений секс, погане харчування, гіпертонія, тютюн та алкоголь, брудна вода, антисанітарні житлові умови, жирна їжа, дим від твердого пального, надмірна вага, або ожиріння. На долю цих ризиків припадає сорок відсотків від шістдесяти п’яти мільйонів смертей щороку у світі. А це-двадцять шість мільйонів, які вмирають від несмертельних захворювань, здебільшого через нехтування простими правилами гігієни та харчування. Пані Брундтланд закликала протягом десяти років знизити смертність від цих факторів на двадцять п’ять відсотків. Якби це вдалося, тривалість життя в розвинених країнах збільшилась би на десять років, а в країнах на шляху розвитку-на п’ять років. Це б допомогло бодай трохи зменшити шокуючий розрив, який існує між ними: так, наприклад, близько ста сімдесяти мільйонів дітей в країнах, що розвиваються,-дистрофіки, мають недостатню вагу. Це все внаслідок недоїдання. Водночас, понад мільярд людей у світі мають зайву вагу. І мешкають вони переважно у заможних індустріальних країнах, де мало рухаються і багато їдять.

На думку Брундтланд, важливо не гаяти часу. Наприклад, якщо не вдатись до негайних заходів, вже у дві тисячі двадцятому році кількість щорічних смертей від паління сягне дев’яти мільйонів від нинішніх п’яти, себто, майже подвоїться.

Вірус ВІЛ-СНІДу має величезний вплив на тривалість життя в Африці. Наразі у південній Африці вона становить сорок сім років. ВООЗ встановила, що дев’яносто п’ять процентів заражень на ВІЛ в Африці трапилися через незахищений секс, що робить нагальною потребу секс-освіти та вживання кондомів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG