Спеціальні потреби

Бейсбол - 2001-07-03


ВСТУП: «НИЖНЯ ЧАСТИНА ДЕВ’ЯТОГО В СЬОМОМУ МАТЧІ СВІТОВОЇ СЕРІЇ, ДВА ПРОГОРІЛИ, БАЗИ НАВАНТАЖЕНІ, ОБЛІК ПОВНИЙ, А РАХУНОК У НІЧИЮ». ВСЕ ТЕ МАБУТЬ ВИДАЄТЬСЯ ВАМ ЯК НІСЕНІТНИЦЯ. ФАКТИЧНО, ЦЕ БУКВАЛЬНИЙ ПЕРЕКЛАД З АНГЛІЙСЬКОГО ПРО УЯВНИЙ ВИРІШАЛЬНИЙ МАТЧ ЧЕМПІОНАТУ ВИЩОЇ БЕЙСБОЛЬНОЇ ЛІГИ. БУДЬТЕ ПЕВНІ, ЩО ТАКОГО РОДУ ОБСТАВИНИ, ХОЧ ВАМ МАБУТЬ НЕЗРОЗУМІЛІ, МАЛО НЕ ВИКЛИКАЛИ Б ІНФАРКТ В УБОЛІВАЛЬНИКІВ ЦІЄЇ ГРИ. ОСЬ ДЕЩО ПРО ЇЇ ОСНОВИ.

ТЕКСТ: ОСНОВНА МЕТА БЕЙСБОЛУ – ВІДБИТИ М’ЯЧ. ПРО ЦЕ ЛЕГКО ГОВОРИТИ, АЛЕ ВАЖКО НА ДІЛІ, БО «ПІТЧЕР» – ТОЙ ХТО ПОДАЄ М’ЯЧ – ОЗБРОЄНИЙ ЦІЛИМ РЕПЕРТУАРОМ ПОДАЧ, ЩОБ ПЕРЕХИРИТИ «БЕТТЕРА», СЕБТО, ТОГО, ХТО Б’Є. ПІТЧЕР МОЖЕ КИДАТИ ШВИДКО АБО ПОВІЛЬНО І МОЖЕ ТАК ПОДАТИ М’ЯЧ, ЩОБ ВІН ЛЕТІВ ЧИ ТО НА ЛІВО, ЧИ ПРАВО І ПІДНІМАВСЯ АБО ПАДАВ. ЯКЩО БЕТТЕР ВІДІБ’Є М’ЯЧ, ВІН СПІШИТЬ ДО ПЕРШОЇ З ТРЬОХ ТАК ЗВАНИХ «БАЗ». РАЗ ВІН НА БАЗІ, БЕТТЕР СТАЄ «РАННЕРОМ», АБО БІГУНОМ, ЯКИЙ НАМАГАЄТЬСЯ ДОБІГТИ ДО ДРУГОЇ, ТРЕТЬОЇ, А ВІДТАК ДО ТАК ЗВАНОЇ ОСНОВНОЇ ПЛИТИ (HOME PLATE), ЗА ЩО ЗДОБУВАЄ ОЧКО, АБО «РАН». ОЧКО ТАКОЖ ЗДОБУВАЄТЬСЯ, ЯКЩО ВІДБИТИ М’ЯЧ ПОЗА МЕЖІ МАЙДАНЧИКА НА ТАК ЗВАНИЙ «ГОУМ РАН».

ІНТЕРШУМ: «Two to nothing, Mets».

СУПРОТИВНИКИ МОЖУТЬ ЗУПИНИТИ НАСТУП НА БАЗИ ОДНИМ ІЗ ТРЬОХ СПОСОБІВ: ЗЛОВИТИ М’ЯЧ У ПОВІТРІ … ДОТОРКНУТИ РАННЕРА М’ЯЧЕМ … АБО В ДЕЯКИХ ВИПАДКАХ СТАТИ М’ЯЧЕМ НА БАЗУ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ДО НЕЇ ДОБІЖИТЬ РАННЕР. КОЖНЕ ТАКЕ ПЕРЕХОПЛЕННЯ НАЗИВАЄТЬСЯ «АВТ». АВТ ТАКОЖ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ, ЯКЩО БЕТТЕР ТРИ РАЗИ НЕУСПІШНО ЗАМАХНУВСЯ НА М’ЯЧ. ПІСЛЯ КОЖНИХ ТРЬОХ АВТІВ – ЇХ У МАТЧІ ДВАДЦЯТЬ СІМ ДЛЯ КОЖНОЇ СТОРОНИ – КОМАНДИ МІНЯЮТЬ СВОЇ ПОЗИЦІЇ І ПЕРЕХОДЯТЬ ІЗ ЗАХИСТУ В НАСТУП АБО НАВПАКИ.

БАЗИ РОЗТАШОВАНІ НА ВІДСТАНІ ДВАДЦЯТЬОХ МЕТРІВ, ЩО СПРИЯЄ ЦІКАВИМ ПЕРЕГОНАМ МІЖ РАННЕРОМ І М’ЯЧЕМ. ЦІ ПЕРЕГОНИ СТАЮТЬ СКЛАДНИМИ, ЯКЩО НА БАЗАХ Є БІЛЬШЕ НІЖ ОДИН РАННЕР.

ІНТЕРШУМ: «Out at second, out at first, they’ve got the man hung up between second and third. It’s a triple play»!

БЕЗПОСЕРЕДНЯ МЕТА БЕЙСБОЛУ – ПЕРЕМОГА. БІЛЬШ НЕВЛОВИМА МЕТА ЦЕ НАМАГАННЯ КОЖНОГО ГРАВЦЯ СТАТИ НАЙКРАЩИМ В ІСТОРІЇ БЕЙСБОЛУ. РЕКОРД БЕЙБА РУТА ЩОДО КІЛЬКОСТІ ГОУМ РАН ПРОТЯГОМ КАР’ЄРИ ТРИВАВ ВІД ТРИДЦЯТЬ П’ЯТОГО РОКУ ДО СІМДЕСЯТ ЧЕТВЕРТОГО, КОЛИ ЙОГО ПОЛІПШИВ ЧЛЕН КОМАНДИ «БРЕЙВЗ» З МІСТА АТЛАНТА, ГЕНК ЕРОН. ТАЙ КОББ, КАР’ЄРА ЯКОГО ЗАКІНЧИЛАСЯ В ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМОМУ РОЦІ, МАВ РЕКОРД НА НАЙБІЛЬШУ КІЛЬКІСТЬ УСПІШНИХ УДАРІВ, АЖ ПОКИ ЙОГО ПОНАД ДЕСЯТЬ РОКІВ ТОМУ НЕ ВИПЕРЕДИВ ПІТ РОУЗ З КОМАНДИ «РЕДЗ» У ЦІНЦІННАТІ.

ІНТЕРШУМ: звук публіки на стадіоні

ДЕХТО НАРІКАЄ, ЩО БЕЙСБОЛ, МОВЛЯВ, СКУЧНА ГРА. АЛЕ УБОЛІВАЛЬНИКИ ВІД ДИТИНСТВА ЦІНЯТЬ ЇЇ ПСИХОЛОГІЧНІ ТОНКОЩІ, БЛИСКАВИЧНУ ДІЮ, ВЕСЕЛУ АТМОСФЕРУ. ЦЕ ДОБРІ ПРИЧИНИ, ЧОМУ БЕЙСБОЛ УЖЕ ПОНАД СТО РОКІВ ВВАЖАЄТЬСЯ УЛЮБЛЕНИМ СПОРТОМ АМЕРИКАНЦІВ.

XS
SM
MD
LG