Спеціальні потреби

Бізнес план - 2001-07-02


ВСТУП: ЩЕ ЗАДОВГО ДО ПЕРШОГО РАДЯНСЬКОГО ДЕРЖПЛАНУ, БАГАТО ПІДПРИЄМЦІВ В АМЕРИЦІ МАЛИ … ПЛАН … БІЗНЕС ПЛАН. ДЛЯ БІЗНЕСМЕНА – ДРІБНОГО ЧИ ВЕЛИКОГО – ТАКОГО РОДУ ДОКУМЕНТ МОЖЕ ДАТИ РАЗЮЧІ РЕЗУЛЬТАТИ: ВІД УСПІХУ ЧИ НЕВДАЧІ, ВІД ПРИБУТКІВ ДО БАНКРУТСТВА.

УПРАВЛЯТИ БІЗНЕСОМ – ЦЕ НАЧЕ КЕРУВАТИ СВОЄЮ ВЛАСНОЮ НЕВЕЛИЧКО. КРАЇНОЮ. АЛЕ ПОДИВІТЬСЯ ЯК ДЕЯКІ УРЯДИ ЗАНАПАСТИЛИ ЕКОНОМІКУ СВОЇХ КРАЇН. В ІНДОНЕЗІЇ ТВЕДЯТЬ, НАЧЕ РОДИНА ПРЕЗИДЕНТА СУГАРТО БУЛА ТАКА КОРУМПОВАНА, ЩО ПІДІРВАЛА ЕКОНОМІКУ КРАЇНИ. У ТАЇЛЯНДІ КАЖУТЬ, ЩО БАНКИ НАДАЛИ ПОЗИКИ, НА ЯКИХ САМІ ВТРАТИЛИ МІЛЬЙОНИ І НАМАГАЛИСЯ ЦЕ ПРИХОВАТИ. У РОСІЇ БАНКИ ТАКОЖ ВІДПАСЛИ ГРОШІ І ПРИХОВАЛИ ЗБИТКИ. УСІ ЦІ КРАЇНИ НЕ ВИПЛАТИЛИ СВОЇХ БОРГІВ, АЛЕ МІЖНАРОДНИЙ ВАЛЮТНИЙ ФОНД ЇХ ВРЯТУВАВ. ОТЖЕ, ЯКЩО ДЕРЖАВИ НЕ ДАЮТЬ СОБІ РАДИ, ТО ЧИ МАЄ НАДІЮ ПІДПРИЄМЕЦЬ? ЕКСПЕРТИ КАЖУТЬ, ЩО ДРІБНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПОТРЕБУЄ ДОБРОГО ПЛАНУ.

Шіла Брукс – президент відео-компанії «SRB»: «Скласти бізнес-план дуже важко. Фактично, на протязі перших п’ятьох років я власного плану навіть не писала».

ШІЛА БРУКС, ПРЕЗИДЕНТ ОДНІЄЇ ВІДЕО-КОМАПНІЇ, ЗВЕРНУЛАСЯ ДО КОНСУЛЬТАНТА, ЯКИЙ ДОПОМІГ ЇЙ ВИКЛАСТИ ДУМКИ І МРІЇ ПРО СВІЙ БІЗНЕС НА ПАПЕРІ. ЕКСПЕРТИ, ЯК НАПРИКЛАД КЕН ЄНЦІ ІЗ КОРПУСУ ВІДСТАВНИХ ДИРЕКТОРІВ КОМПАНІЙ, СКОРОЧЕНО «SCORE», КАЖУТЬ, ЩО БІЗНЕС-ПЛАН СЛУЖИТЬ ПІДПРИЄМСТВУ ДОРОГОВКАЗОМ, ТАК САМО ЯК КАРТА ДОПОМАГАЄ ВОДІЄВІ ЇХАТИ З ОДНОГО МІСТА ДО ІНШОГО.

Кен Єнці – виконавчий директор «SCORE»: «Скільки треба, щоб здійснити план? Скільки треба початкового капіталу? Куди його вкладати? Чи Ви залучите відповідні кадри? Чи зможете їм заплатити»?

ІНТЕРШУМ: музика

Аїда Альварес – адміністратор Управління з питань дрібного бізнесу: «Як член адміністрації Президента, мій обов’язок – бути палким прихильником малих бізнесів в Америці».

В АМЕРИЦІ, НОВІ ПІДПРИЄМЦІ МОЖУТЬ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ДО УПРАВЛІННЯ МАЛИХ БІЗНЕСІВ І ДО «SCORE». ПОНАД ДВАНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ ВІДСТАВНИХ ДИРЕКТОРІВ КОМПАНІЙ З УСІХ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ ДОБРОВІЛЬНО РАДЯТЬ ПІДПРИЄМЦЯМ ОСОБИСТО АБО ПО ІНТЕРНЕТІ ПРО ПРАВИЛЬНІ ШЛЯХИ ДО УСПІХУ.

Кен Єнці – виконавчий директор «SCORE»: «Це чудова нагода для власників малих бізнесів навчитися від того, хто це робив; хто вів переговори, платив людям і жив з наслідками своїх рішень».

ПАН ЄНЦІ КАЖЕ, ЩО ДОБРЕ ОПРАЦЬОВАНИЙ БІЗНЕС-ПЛАН МОЖЕ ЗАПОБІГТИ КРАХОВІ НА ПРОТЯЗІ ВАЖКИХ ПЕРШИХ РОКІВ. ВІН РАДИТЬ ПІДПРИЄМЦЯМ: ВИЗНАЧІТЬ ОБСЯГ СВОЇХ ВИРОБІВ ЧИ ПОСЛУГ; ОЦІНІТЬ КОНКУРЕНТІВ; ВИЗНАЧІТЬ СВІЙ СПОСІБ ОБСЛУГОВУВАННЯ КЛІЄНТІВ. ЧИ БУДУТЬ У ВАС ПОМІЧНИКИ? СКІЛЬКИ ВАМ ГРОШЕЙ ТРЕБА? І ВИВЧАЙТЕ РИНОК.

Кен Єнці – виконавчий директор «SCORE»: «Якщо Ви правильно приготували свій бізнес-план і маєте відповідну допомогу та поради, то і Ви, мабуть, не почуватимете себе загубленими. На мою думку, було б нереальним не хвилюватися, але таке хвилювання – позитивне явище».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG