Спеціальні потреби

Російська мафія - 2001-06-27


ВСТУП: ЗА ОЦІНКАМИ ЕКСПЕРТІВ, ТЕМПИ ЗРОСТАННЯ РОСІЙСЬКОМОВНИХ ЗЛОЧИННИХ ГРУП НАЙВИЩІ У СВІТІ. ТАК ЗВАНА РОСІЙСЬКА МАФІЯ ОСТАННІМИ РОКАМИ ПОШИРИЛА СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ І НА ТЕРИТОРІЮ СПОЛУЧЕХ ШТАТІВ.

ТЕКСТ: РОСІЙСЬКА ПОЛІЦІЯ ВЕДЕ ОБЛАВУ – “БЕРУТЬ” ОРГАНІЗОВАНУ ЗЛОЧИННУ ГРУПУ. ЯК КАЖУТЬ ОФІЦІЙНІ ОСОБИ В МОСКВІ, НА ЦИХ КРИМІНАЛЬНИКАХ ЛЕЖИТЬ ВИНА ЗА БАГАТО ВИДІВ ЗЛОЧИНІВ, ВКЛЮЧАЮЧИ ТАКІ ЯК ТОРТУРИ З МЕТОЮ ВИМАГАННЯ ГРОШЕЙ ТА ЧИСЛЕННІ ЗАМОВНІ ВБИВСТВА.

Кііт Трейс - спецагент ФБР: «Тут вся справа в грошах – і в готовності залякувати і вбивати заради здійснення своїх злочинних намірів».

ЗА СЛОВАМИ СПЕЦАГЕНТА ФБР КІІТА ТРЕЙСА, СЕРЕД ЦИХ БАНДИТІВ Є ВИХІДЦІ ЧИ НЕ З УСІХ КОЛИШНІХ РАДЯНСЬКИХ РЕСПУБЛІК. ТЕПЕР ВОНИ,– ВКЛЮЧАЮЧИ Й ТАКИХ, ЩО ВТЕКЛИ З ТЮРЕМ ПІСЛЯ РОЗПАДУ СОЮЗУ В ДЕВ’ЯНОСТО ПЕРШОМУ – СТАЛИ ЙОГО ПРОБЛЕМОЮ, КАЖЕ ВІН. ЦІ ОРГАНІЗОВАНІ КРИМІНАЛЬНІ ГРУПИ ОРУДУЮТЬ НИНІ У ВОСЬМИ ГОЛОВНИХ МІСТАХ США, ВКЛЮЧНО З НАЙБІЛЬШИМ ІЗ НИХ – НЬЮ-ЙОРКОМ. НЬЮ-ЙОРКСЬКИЙ ПІДРОЗДІЛ ФБР, ОБОВ’ЯЗОК ЯКОГО – ВИСТЕЖИТИ Й ЗААРЕШТУВАТИ ЦИХ ГАНГСТЕРІВ, ОЧОЛЮЮТЬ СПЕЦАГЕНТИ ТРЕЙС І РЕЙМОНД КЕРР.

Кііт Трейс - спецагент ФБР: «Російська організована злочинність зросла так швидко, бо була міцно вкорінена ще до розпаду колишнього Радянського Союзу, а потім просто пересаджена в інші частини світу, включаючи США».

ДОЩАТА НАБЕРЕЖНА БРАЙТОН БІЧ – РАЙОНУ НЬЮ-ЙОРКУ, ЗАСЕЛЕНОГО РОСІЙСЬКОМОВНИМИ ІММІГРАНТАМИ. ВІН СТАВ ДОМІВКОЮ ДЛЯ ТАК ЗВАНОГО РОСІЙСЬКОГО КРИМІНАЛЬНОГО СИНДИКАТУ.

ІНТЕРШУМ – люди на вулиці:

ГОЛОВНА ВУЛИЦЯ НА БРАЙТОН БІЧ. ОСТАННІ ДЕСЯТЬ РОКІВ ЦЯ ОКОЛИЦЯ ПРОЦВІТАЄ – ПОЧАСТИ ЗАВДЯКИ РОСІЙСЬКИМ ГАНГСТЕРАМ ТА ЇХ КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКЛАДАМ. ПРОФЕСОР СОЦІОЛОГІЇ ЛІДІЯ РОСНЕР – АВТОР КНИГИ ПРО РОСІЙСЬКОМОВНІ КРИМІНАЛЬНІ ГРУПИ, ЩО ПОРЯДКУЮТЬ НА БРАЙТОН БІЧ.

Лідія Роснер – соціолог: «Вони окупували ту частину Брукліна, яка вельми скидається на місто Одесу в Україні, звідки багато хто з них родом. Одеса розташована на морі, там стоять шести- і семиповерхові будинки. Люди приїздять, якщо знають іще когось, хто тут живе, от вони і їхали на Брайтон Біч».

НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЗУСИЛЛЯ ПОЛІЦІЇ, ОРГАНІЗОВАНІ ЗЛОЧИННІ ГРУПИ УСПІШНО ВІДМИВАЮТЬ ЧЕРЕЗ АМЕРИКАНСЬКІ БАНКИ МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ, НАЖИВАЮТЬСЯ НА ПРОСТИТУЦІЇ, НАРКОБІЗНЕСІ ТА РЕКЕТІ, ВИМАГАЮЧИ ГРОШІ ВІД ВЛАСНИКІВ ЗАКОННИХ ПІДПРИЄМСТВ. ЯК ТВЕРДИТЬ ФБР, РОСІЙСЬКОМОВНА МАФІЯ ТАК ДАЛЕКО ПРОСТЯГАЄ СВОЇ ШУПАЛЬЦЯ ЩЕ Й ТОМУ, ЩО ВЕРБУЄ ЕМІГРАНТІВ З КОЛИШНЬОГО СРСР, НЕ ЗВ’ЯЗАНИХ З КРИМІНАЛЬНИМ СВІТОМ – І СЕРЕД НИХ ЛІКАРІВ, ВЧЕНИХ, ПРАВНИКІВ. ДЖЕРРІ КАПЕЧІ – ЕКСПЕРТ З ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ В ЮРИДИЧНОМУ КОЛЕДЖІ ІМЕНІ ДЖОН ДЖЕЙ В НЬЮ-ЙОРКУ.

Джеррі Капечі - Юридичний коледж ім. Джон Джей: «Багато емігрантів-росіян, що сюди приїхали, були кримінальники, звичні до протиборства з системою. Тому вони на півкроку випереджали американську систему кримінального судочинства – досить ліберальну, коли йдеться про переслідування організованих злочинців і злочинців взагалі».

В ФБР КАЖУТЬ, ЩО ДОБИЛИСЬ ПРОГРЕСУ В ПРИПИНЕННІ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КІЛЬКОХ ГРУП, ЩО ОРУДУВАЛИ В НЬЮ-ЙОРКУ. ВКАЗУЮТЬ, ЗОКРЕМА, НА АРЕШТ У ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТОМУ В’ЯЧЕСЛАВА ІВАНКОВА – КОЛИШНЬОГО ЧЕМПІОНА З БОРОТЬБИ, ЩО ЗРОБИВ КАР’ЄРУ В КРИМІНАЛЬНОМУ СВІТІ. ІВАНКОВ ПРИБУВ ДО СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ У ДЕВ’ЯНОСТО ДРУГОМУ, СТАВШИ НЕВЗОВЗІ ТАК ЗВАНИМ «ХРЕЩЕНИМ БАТЬКОМ» - ГЛАВОЮ РОСІЙСЬКОЇ МАФІЇ У США. ЗАРАЗ ВІН ВІДБУВАЄ ТЮРЕМНИЙ СТРОК ЗА СПРОБУ ВИМАГАННЯ МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ В ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ФІРМИ НА УОЛЛ СТРІТ, ЩО НАЛЕЖИТЬ ДВОМ РОСІЯНАМ. КАЖУТЬ, ЩО ПІСЛЯ ОСУДЖЕННЯ ІВАНКОВА ТОЙ, ХТО БУВ ВІДОМИЙ ЯК ЙОГО НАСТУПНИК, ВИЇХАВ ІЗ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ.

Реймонд Керр - спецагент ФБР: «Дехто на ім’я Асман Катієв перебрав тоді на себе організацію, і ми пред’явили йому звинувачення. Зараз він переховується, втікає. Гадаємо, що міг повернутися в Росію, і працюємо з російськими властями, щоб встановити його місцезнаходження».

СПЕЦАГЕНТ РАЙМОНД КЕРР КАЖЕ, ЩО МЕТА ФБР – ЗААРЕШТУВАТИ ВАТАЖКІВ РОСІЙСЬКОМОВНОГО КРИМІНАЛІТЕТУ, ПЕРШ НІЖ ВОНИ ПУСТЯТЬ КОРІННЯ В АМЕРИКАНСЬКИХ ГРОМАДАХ. ОДНАЧЕ, ЦЕ НЕ ТАК ПРОСТО. З НИНІШНЬОЮ ГЛОБАЛЬНОЮ ЕКОНОМІКОЮ, ВІДКРИТИМИ КОРДОНАМИ І ПЕРЕДОВИМИ КОМП’ЮТЕРНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ, БАНДИТИ МОЖУТЬ ЛЕГКО КЕРУВАТИ СВОЇМИ ОБОРУДКАМИ ЗВІДКИ ЗАВГОДНО.

Додаткова інформація про ФБР: http://www.fbi.gov/homepage.htm

Про міжнародну злочинність: http://www.fbi.gov/pressrm/congress/congress98/intrcrime.htm http://www.fbi.gov/contact/fo/nyfo/pressrels/1997/0402russ.htm http://www.undcp.org/

Про Брайтон Біч: http://www.ci.nyc.ny.us/html/dcp/html/bk13lu.html http://www.brightonbeach.com/ http://www.house.gov/weiner/neighborhoods/hoods_brightonbeach.htm

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG