Спеціальні потреби

Балерина з України - 2001-06-26


ВСТУП: СЕРЕД СОЛІСТІВ ТЕАТРАЛЬНОГО БАЛЕТУ МІСТА АНАПОЛІС Є ТАНЦЮРИСТКА З УКРАЇНИ, ЯКА ВИРОСТАЛА, НАВЧАЛАСЯ І ПРАЦЮВАЛА У ЛЬВОВІ І ВИСТУПАЛА В ДОНЕЦЬКУ. ЇЇ РЕПЕРТУАР БАГАТИЙ: ЛУСКУНЧИК, ЖІЗЕЛЬ, РОМЕО І ЖУЛІЄТА, ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО, ЕЗМІРАЛЬДА, СПЛЯЧА КРАСУНЯ. ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ БАЛЕРИНИ, ЩО ПРИЇХАЛА ДО АМЕРИКИ, НЕ ІСНУВАЛО МОВНИХ БАР'ЄРІВ: АДЖЕ МОВА ТАНЦЮ ЗРОЗУМІЛА УСІМ.

ТЕКСТ: БАЛЕРИНА НІНЕЛЬ ЧЕРЕВКО ВВАЖАЄ ТАНОК ФОРМОЮ ЗВ'ЯЗКУ, ЗДАТНОЮ ПЕРЕДАВАТИ ПОЧУТТЯ РАДОСТІ І СМУТКУ, ЛЮБОВІ Й НЕНАВИСТІ.

ЦЕ, ЗВИЧАЙНО, РОЗТЯГУВАННЯ, АЛЕ БЕЗ ТАКИХ ВПРАВ ЦІЄЇ ФОРМИ ЗВ'ЯЗКУ НЕ ОПАНУЄШ. ЩОБ ТІЛО МОГЛО ВИРАЗИТИ ЗАКЛАДЕНІ В ТАНЦІ ЕМОЦІЇ, НІНА МУСИТЬ СПЕРШУ ПІДГОТУВАТИ ЙОГО ФІЗИЧНО. ВТОМЛЮВАТИСЬ ЇЙ НІКОЛИ.

Нінель Черевко - балерина: «Я стараюся відпочити і відпочити швидко, тому що на слідуючий день я повинна бути знову на роботі, знову танці. Я не хочу, щоб це було довге».

ІНТЕРШУМ: музика

Нінель Черевко - балерина: «Кожен день, що ми робимо тут у студії в залі ми робимо для спектаколю. Кожен день ми хочемо зробити краще, і краще і краще, щоб це було дуже добре на сцені».

НІНЕЛЬ ЗАХОПИЛАСЬ БАЛЕТОМ, КОЛИ ЇЙ БУЛО ВІСІМ РОКІВ У РІДНОМУ ЛЬВОВІ, ДЕ ВОНА І ПОЧАЛА СВОЮ ПРОФЕСІЙНУ КАР'ЄРУ. ТАНЦЮВАЛА ТАКОЖ У ДОНЕЦЬКУ І МОСКВІ, А ЗАРАЗ Є СОЛІСТКОЮ В АНАПОЛІСІ, ШТАТ МЕРІЛЕНД. ДЕ ТАНЦЮВАТИ, - ЗАУВАЖУЄ ВОНА, - ІНКОЛИ ВИЗНАЧАЄ ЯК ТАНЦЮВАТИ.

Нінель Черевко - балерина: «У Нью-Йорку, наприклад, Нью-Йорк-Сіті Балет вони мають стиль Баланшіна. Це окремий стиль. Ми маємо стиль Ваганової. В Анаполісі Едвард Стюарт придержується стилю Ваганової - руського класичного стилю».

ІНТЕРШУМ: «On the first time»?

ХОРЕОГРАФ ЕДВАРД СТЮАРТ ЗАСНУВАВ БАЛЕТНИЙ ТЕАТР АНАПОЛІСУ ДВАДЦЯТЬ РОКІВ ТОМУ. В КОЛЕКТИВІ, ДЕ ПРАЦЮЮТЬ НІНЕЛЬ З ЧОЛОВІКОМ ДМИТРОМ МАЛІКОВИМ, ДВАДЦЯТЬ ДВА АМЕРИКАНСЬКИХ І ЗАРУБІЖНИХ АРТИСТИ. ПАН СТЮАРТ КАЖЕ, ЩО ДЕКІЛЬКА ТАНЦЮРИСТІВ ПРИЇХАЛИ З РОСІЇ ЗОГЛЯДУ НА ЕКОНОМІЧНІ ТРУДНОЩІ В ТІЙ КРАЇНІ. ВІН ДОДАЄ, ЩО ТАНЦЮРИСТИ З РОСІЇ, УКРАЇНИ І КИТАЮ ЗБАГАЧУЮТЬ АМЕРИКАНСЬКИЙ БАЛЕТ.

Едвард Стюарт - хореограф: «У них справжня класична манера танцю - дається взнаки одна з кращих світових шкіл. Працювати з ними - радість».

«They bring real classical dancing. They're from some of the best training schools in the world. They're a delight to work with».

У КВІТНІ КОЛЕКТИВ ЗДІЙСНИВ ПОСТАНОВКУ СПЛЯЧОЇ КРАСУНІ, В ЯКІЙ НІНЕЛЬ ВИКОНАЛА РОЛЬ ПРИНЦЕСИ ФЛОРИНИ.

ІНТЕРШУМ: музика

Едвард Стюарт - хореограф: «Ніна справжній художник. З нею легко працюється. Я від неї в захваті, і наш колектив від її участі дуже виграв».

В КОЛЕКТИВІ ТАКОЖ ВИСОКО ЦІНУЮТЬ ВІДДАНІСТЬ НІНЕЛЬ БАЛЕТУ. ЯКРАЗ НАПЕРЕДОДНІ ПРЕМ'ЄРИ ВОНА РОЗТЯГНУЛА М'ЯЗИ СПИНИ, ОТЖЕ ТАНЦЮВАТИ СТАЛО БОЛІСНО. ХОЧ ТРАВМА ДЕЩО ОБМЕЖИЛА СВОБОДУ ЇЇ РУХІВ, ТА НЕ ЗМОГЛА ПРИМУСИТИ ЗАЛИШИТИ СЦЕНУ.

Нінель Черевко - балерина: «Це дуже тяжко, але коли я танцюю я забуваю про все це. Це дуже добре, бо я можу забути про все».

А ЇЇ МАЙСТЕРНІСТЬ ЗМУШУЄ ГЛЯДАЧІВ ЗАБУТИ ПРО ВСЕ НА СВІТІ І З ГОЛОВОЮ ПОРИНУТИ В ЕМОЦІЇ, ЩО ЇХ ПЕРЕДАЄ ЗІ СЦЕНИ ЦЯ БАЛЕРИНА З УКРАЇНИ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG