Спеціальні потреби

Боротьба із СНІД-ом - 2001-06-26


ВСТУП: ЛІКАРІ ІНКОЛИ БУВАЮТЬ ДЕТЕКТИВАМИ. ЦЕ СТАЄТЬСЯ КОЛИ ВОНИ СПОТИКАЮТЬСЯ З НЕВІДОМИМИ СИМПТОМАМИ - ПЕРШЕ В ОДНОГО ПАЦІЄНТА ТОДІ В ІНШОГО. КОЛИ ТІ САМІ СИМПТОМИ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ В СОТНІ ПАЦІЄНТІВ СПІЛЬНИЙ ЗНАМЕННИК СТАЄ ВИРАЗНІШИМ І НЕДУГА ОТРИМУЄ НАЗВУ. ЦЬОГО МІСЯЦЯ МИНУЛО ДВАДЦЯТЬ РОКІВ З ЧАСУ ПУБЛІКАЦІЇ З ПЕРШОГО ОПИСУ НЕДУГИ СНІД. ПІСЛЯ 1981-ГО ВІД ЦІЄЇ ХВОРОБИ ПОМЕРЛО ПОНАД 21 МІЛЬЙОН ЛЮДЕЙ В УСЬОМУ СВІТІ. ДОДАТКОВИХ 36 МІЛЬЙОНІВ ЖИВУТЬ ІЗ ВІЛ – ВІРУСОМ ІММУНОДЕФІЦИТУ ЛЮДИНИ, ЩО ВИКЛИКАЄ СНІД. ДО РЕЧІ, З УСІХ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ І СХІДНОЇ ЄВРОПИ СНІД ПОШИРЮЄТЬСЯ НАЙБІЛЬШИМИ ТЕМПАМИ САМЕ В УКРАЇНІ. ЦЕ - ЗГІДНО З ІНФОРМАЦІЯМИ ООН. ЛІКІВ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ СНІДУ ДОСІ НЕ ІСНУЄ. ПРОТЕ ОПТИМІЗМ ВСЕЛЯЄ ПОЯВА ПРЕПАРАТУ, ЗДАТНОГО ПОДОВЖИТИ ЖИТТЯ ВІЛ-ІНФІКОВАНИМ. СВЯТОСЛАВ НОВИЦЬКИЙ З ПОДРОБИЦЯМИ ПРО ДОРОГЕ ЛІКУВАННЯ ВІД СНІДУ І ЗУСИЛЛЯ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ДОСТУПНИМИ ЛІКАМИ ТИХ, ХТО НАЙБІЛЬШЕ ЇХ ПОТРЕБУЄ.

ТЕКСТ: ЦІ ЛІКИ ДОПОМАГАЮТЬ ПРОДОВЖИТИ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ, КОТРІ ЖИВУТЬ З ВІРУСОМ, ЩО СПРИЧИНЯЄ СНІД. ТАКИХ ЛЮДЕЙ, ЯК ҐРЕҐ ҐОНСАЛВЕС.

Ґреґ Ґонсалвес - ВІЛ-інфікований: «Я приймаю ці ліки щоранку і щовечора. Це потрійна комбінована терапія, відома з вісімдесят шостого».

ҐРЕҐ, ЩО МЕШКАЄ В НЬЮ-ЙОРКУ, НЕ ТІЛЬКИ ЖИВЕ З ВІРУСОМ ВІЛ – ВІН ОДИН З ЧІЛЬНИХ АКТИВІСТІВ БОРОТЬБИ З ЕПІДЕМІЄЮ. ЙОГО МЕТА – ДОПОМОГТИ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ, ОСОБЛИВО З КРАЇН НА ШЛЯХУ РОЗВИТКУ, ДЕШЕВШИМИ ЛІКАМИ ПРОТИ СНІДУ.

Ґреґ Ґонсалвес - ВІЛ-інфікований: «Ці ліки обійдуться мені більш ніж в десять-п’ятнадцять тисяч доларів на рік. Звісно, більшість людей з інших країн не могли б заплатити й частки тієї ціни».

ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТЬ ВІДСОТКІВ УСІХ, ХТО ЖИВЕ З ВІРУСОМ ВІЛ - МЕШКАНЦІ КРАЇН, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ. ДОСЛІДНИКИ КАЖУТЬ, ЩО В СУБ-САГАРСЬКІЙ АФРИЦІ, ДЕ ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ 23 МІЛЬЙОНИ, ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ В НАСТУПНЕ ДЕСЯТИРІЧЧЯ ВПАДЕ З СІМДЕСЯТИ РОКІВ ДО ТРИДЦЯТИ. АКТИВІСТИ НАЗИВАЮТЬ ЦЕ ЩЕ ОДНІЄЮ ПРИЧИНОЮ, ЧОМУ СЛІД ПОКВАПИТИСЬ З ВИРОБНИЦТВОМ НЕЛІЦЕНЗІЙНОГО, ДЕШЕВШОГО АНАЛОГА ЦЬОГО ПРЕПАРАТУ В АФРИЦІ. НА ПОЧАТКУ ЦЬОГО РОКУ В ПІВДЕННО-АФРИКАНСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ І ДЕІНДЕ ВИБУХНУЛИ ПРОТЕСТИ, КОЛИ 39 НАЙБІЛЬШИХ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФІРМ СВІТУ ПОЧАЛИ СУДОВИЙ ПРОЦЕС З ПРИВОДУ ЇЇ НАМАГАНЬ ЗАКУПИТИ ДЕШЕВІ ЗАМІННИКИ ПАТЕНТОВАНИХ ЛІКІВ ВІД СНІДУ. ПІЗНІШЕ, З ОГЛЯДУ НА ЗРОСТАЮЧИЙ МІЖНАРОДНИЙ ТИСК, ФІРМИ ВІДКЛИКАЛИ ПОЗОВ.

Ґреґ Ґонсалвес - ВІЛ-інфікований: «Деякі з фармацевтичних фірм, скажімо, «Сіпла» в Індії, здатні виробляти неліцензійний аналог препаратів анти-ВІЛ за ціною 500-600 доларів на рік. Торік, перед тим як ціни різко впали, ніхто не думав, що ліки від СНІДу можуть бути доступні десь, крім США чи Європи».

КІЛЬКА КОМПАНІЙ ТОДІ ПООБІЦЯЛИ ЗНИЗИТИ ЦІНУ НА СВОЇ ЛІКИ В АФРИЦІ. ІНШІ, ЩО НЕ МАЮТЬ ЕКСКЛЮЗИВНИХ ПРАВ, ЯК «ФАЙТО-РАЙКЕР» СПІВПРАЦЮЮТЬ З ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИМ БАНКОМ США, ЩОБ НАДАТИ МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ ДЛЯ КУПІВЛІ ТА ДОСТАВКИ ПРЕПАРАТІВ В ЗАХІДНУ АФРИКУ. ПРЕЗИДЕНТ КОМПАНІЇ КЕН БРЕННЕН КАЖЕ, ЩО ШИРОКА РОЗПОДІЛЬЧА МЕРЕЖА – КЛЮЧ ДО ТОГО, ЯК ДОСТАВИТИ ЛІКИ ВИРОБНИЦТВА США В КРАЇНИ АФРИКИ.

Кен Бреннен – компанія Файто-Райкер: «Наші фабрики і розподільчі системи є в усій Африці. Ми нині експортуєм до 18 країн, виробляємо неексклюзивні медикаменти, і в нас є високотехнологічна фабрика в Ґані, так що ми спроможні заповнити прогалини».

АКТИВІСТИ КАЖУТЬ, ЩО ДЕШЕВШІ ЛІКИ ПРОТИ СНІДУ САМІ ПО СОБІ, ШВИДШЕ ЗА ВСЕ, НЕ МАТИМУТЬ ЗНАЧНОГО НЕГАЙНОГО ВПЛИВУ НА ЗРОСТАЮЧУ ЕПІДЕМІЮ В АФРИЦІ. ПРОТЕ, КАЖУТЬ ВОНИ, СУТТЄВЕ ПАДІННЯ ЦІН ЗАОХОТИТЬ ЛІКАРІВ У БІДНИХ КРАЇНАХ ЗАСТОСОВУВАТИ ЦЕ ЛІКУВАННЯ І СТВОРИТИ ВІДПОВІДНУ КЛІНІЧНУ БАЗУ – ЩО ПІДВИЩИТЬ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ІНФІКОВАНИХ.

ІНТЕРНЕТ ПРОПОНУЄ БАГАТО ІНФОРМАЦІЇ ПРО СНІД: ДЛЯ ЦЬОГО НАБЕРІТЬ НА АНГЛОМОВНОМУ БРАУЗЕРІ СЛОВО «AIDS», АБО НА УКРАЇНСЬКОМУ СЛОВО «СНІД».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG