Спеціальні потреби

Цирк у повітрі - 2001-06-25


ВСТУП: ІНКОЛИ ГОВОРИТЬСЯ ПРО ЦИРК НА ДРОТІ. А ЧИ ПОВІРИТЕ, ЩО Є ТАКА РІЧ, ЯК ЦИРК, А ЩЕ І КОМЕДІЯ В САМОМУ ПОВІТРІ? ЮРІЙ САЄВИЧ ІНФОРМУЄ.

ІНТЕРШУМ: музика

О, ЦІ БЕЗСТРАШНІ ХЛОПЦІ НА КРИЛАТИХ МАШИНАХ, ЩО ВАЖАТЬ ЗДОРОВ”ЯМ І ЖИТТЯМ ЗАРАДИ МАЛОЇ ДОЗИ АДРЕНАЛІНУ… ХИЗУЮЧИСЬ ПЕРЕД КИМСЬ ТАМ ВНИЗУ, НА ЗЕМЛІ.

ІНТЕРШУМ: музика

МОЖЕ, ЯК ВОНИ СТАНУТЬ ТРОХИ СТАРШІ, ПОКИНУТЬ ЛІЗТИ НА РОЖЕН ТА СПОКУШАТИ ДОЛЮ.

ІНТЕРШУМ: музика

ЗНАЙОМТЕСЬ – СІМДЕСЯТИП’ЯТИРІЧНИЙ ЧАРЛЬЗ КАЛП. САМ ВІН КЛИЧЕ СЕБЕ ‘ФЕРМЕРОМ-ЛІТУНОМ’. ЧАРЛІ ВИКОНУЄ КОМЕДІЙНІ ПОЛЬОТИ, ВІД ЯКИХ ОСЬ УЖЕ МАЙЖЕ ТРИДЦЯТЬ РОКІВ ШАЛІЄ ПУБЛІКА НА ВСЬОМУ СХІДНОМУ УЗБЕРЕЖЖІ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ.

ЧАРЛЬЗ КАЛП – пілот: «Це двадцять восьмий рік, як я виступаю з номером ‘фермер-літун’; вже скоро добігає до семисот виступів – і всі вони ось на цьому маленькому аероплані».

Ведучий: «Цей маленький мотор на 65 кінських сил пихкає щосили».

ЛІТАЧОК ТИПУ ‘ПАЙПЕР КАБ’ – ЙОГО ПАРТНЕР В АЕРОБАЛЕТІ. І ЧАРЛІ ТАКИ МОЖЕ ЗМУСИТИ СВОЮ КРИЛАТУ МАШИНУ ТАНЦЮВАТИ. ТРОШКИ ВАЛЬСУ ТУТ - ТРОШКИ ТАНГО ТАМ.

ІНТЕРШУМ: політ

КЕРУВАТИ ЦИМ ЛЕГКИМ АПАРАТОМ В ОСНОВІ СВОЇЙ… ПРОСТО.

ЧАРЛЬЗ КАЛП – пілот: «Я постійно звіряюсь, звідки і в якому напрямку дме вітер, і ви можете скористатися вітром і довершити те, що робить аероплан».

ДАРМА ЩО ЧАРЛІ НІКОЛИ НЕ БУВ ФЕРМЕРОМ – ВІН ПОДУМАВ, ЩО КОЛИ ВБРАТИСЯ ФЕРМЕРОМ, ЗАЛІЗТИ НА ЛЕТОВИЩЕ І ВИКРАСТИ АЕРОПЛАН, ТО ЦЕ БУДЕ СМІШНО. «ФЕРМЕР-ЛІТУН” СТАРИЙ, СВАРЛИВИЙ І ЗРОДУ НЕ ЛІТАВ НА АЕРОПЛАНІ. ТА ВАРТО ЙОМУ ЗЛЕТІТИ – ЯК КОЖЕН РОЗУМІЄ, ЩО ТО НЕ ПРОСТИЙ СОБІ ФЕРМЕР, І ТУТ УЖЕ ТАЛАНТ ЧАРЛІ РОЗКРИВАЄТЬСЯ НА ПОВНУ СИЛУ.

Ведучий: «Заходимо на горизонтальний політ … Набирай висоти, набирай, гляди вріжешся в дерево»!

ВЕДУЧИЙ – ТАКОЖ УЧАСНИК ВИСТАВИ – НАМАГАЄТЬСЯ УМОВИТИ ‘ФЕРМЕРА-ЛІТУНА’ ПРИЗЕМЛИТИСЬ. І ЧАРЛІ ВРЕШТІ ПРИВОДИТЬ СВОГО ‘КОНИКА’ ДОДОМУ З КОМІЧНОЮ ХИТРІСТЮ.

ІНТЕРШУМ: літак летить

ЧАРЛІ ПОЗИЧИВ СВІЙ ФЕРМЕРСЬКИЙ ОДЯГ У СУСІДА 28 РОКІВ ТОМУ – ТА ТАК НІКОЛИ Й НЕ ВІДДАВ. ПАН КАЛП КАЖЕ, ЩО ПРОДОВЖУЄ ЛІТАТИ, БО, ПО ЩИРОСТІ, ЙОМУ ПОТРІБНІ ГРОШІ, А НА ПЕНСІЮ ІТИ ВІН ПОКИ ЩО НЕ ПЛАНУЄ.

ЧАРЛЬЗ КАЛП - пілот «Я всім кажу, що моєму старому псові 14, мені 75, а моєму маленькому аероплану 54, і я не знаю, хто з нас піде першим».

ХТО ПІДЕ НА ЗАСЛУЖЕНИЙ ВІДПОЧИНОК ПЕРШИМ – ТО КЛОПІТ ФЕДЕРАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ, ЩО ДБАЄ ПРО АВІАЦІЙНУ БЕЗПЕКУ. ВОНИ ІНСПЕКТУЮТЬ ‘ПАЙПЕР КАБ’ ПЕРЕД КОЖНИМ ПОВІТРЯНИМ ШОУ, А ЧАРЛІ МАЄ ПРОХОДИТИ ЩОРІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ В ЛІКАРЯ. ВІН КАЖЕ, ЩО ЙОГО МЕДИЧНУ КАРТУ, МАБУТЬ, ПОМІТИЛИ ЧЕРВОНИМ.

ЧАРЛЬЗ КАЛП - пілот «Уряд має турбуватись тільки про безпеку. А ми – ті, що займаються цією справою – не можемо робити те, що робимо, і при цьому анітрохи не ризикувати».

ЧАРЛІ СКОРОТИВ ЦЮ ДЕЩИЦЮ РИЗИКУ ЗА РОКИ СПРОБ І ПОМИЛОК. БАГАТО РОКІВ ТОМУ ЯК ІНСТРУКТОРУ З ПОЛЬОТІВ, ЙОМУ ВИПАДАЛО ОПИНЯТИСЯ В СКРУТНОМУ СТАНОВИЩІ З УЧНЯМИ-ПІЛОТАМИ. КОЛИ ЦЕ ТРАПЛЯЛОСЬ, ВІН ПЕРЕБИРАВ КОНТРОЛЬ НА СЕБЕ І ВИПРАВЛЯВ ПОМИЛКИ УЧНЯ. А ПІСЛЯ ЗАНЯТТЯ ЗНОВ ПІДНІМАВ У ПОВІТРЯ СВІЙ ‘ПАЙПЕР КАБ’ І ДУБЛЮВАВ СИТУАЦІЮ, ЦЬОГО РАЗУ ПРОТРИМАВШИ ЛІТАК ТРОХИ БІЛЬШЕ – ПОБАЧИТИ, ЩО З ТОГО ВИЙДЕ.

ІНТЕРШУМ: літак летить

АЕРОДРОМ БАЗУВАННЯ ЧАРЛІ – ТУТ НА ЛЕТОВИЩІ ‘ЦИРК У ПОВІТРІ’ В СХІДНОМУ ШТАТІ ВІРДЖІНІЯ.

Ефект: ЩОРАЗУ ЯК ВІН МАЄ ШОУ БІЛЬШ ЯК ЗА 250 МИЛЬ ЗВІДСИ, ЗНІМАЄ КРИЛА ЗІ СВОГО ЛІТАКА, ПРИВ’ЯЗУЄ КОРПУС ДО ТРЕЙЛЕРА І ЇДЕ В ПУНКТ ПРИЗНАЧЕННЯ. А ПОВЕРНУВШИСЬ ДОДОМУ – МУСИТЬ ЗНОВУ ЗІБРАТИ ЛІТАК. КОЖЕН, ХТО БАЧИВ ЙОГО ЗА ЦІЄЮ РОБОТОЮ, ПЕРЕСВІДЧИВСЯ, ЯКИЙ МОТОРНИЙ ТА ЕНЕРГІЙНИЙ ЦЕЙ ЛІТНІЙ ПІЛОТ.

Ефект:

ЧАРЛЬЗ КАЛП - пілот «Знаю – мені дуже щастить, але я сказав би, що розгадка ось у чому: все наше тіло – це м’язи, і щойно перестав ними користуватися – жди великих проблем».

ІНТЕРШУМ: літак летить

ЧАРЛЬЗ КАЛП - пілот «Я не готовий іти в якийсь дім, де що не день, то йдеш на чийсь похорон, я такого не хочу».

ЩО ВІН ХОЧЕ РОБИТИ – ЦЕ ЛІТАТИ НА СВОЄМУ АЕРОПЛАНІ ДОТИ, ДОПОКИ ЗМОЖЕ. ЩОБ ЮРБА НІМІЛА ВІД ЖАХУ В ОДНУ МИТЬ – І УСМІХАЛАСЯ В ДРУГУ.

Про Чарльза Калпа: http://www.culpeperag.org/FarmTour2000/flyingfarmer.htm Літаючий цирк: http://www.flyingcircusair.com/ Федеральне управління цивільної авіація США: http://www.faa.gov/

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG