Спеціальні потреби

Конгресовий апарат - 2001-06-04


ВСТУП: ПЕРШИЙ КАНЦЛЕР НІМЕЧЧИНИ ОТТО ФОН БІСМАРК СВОГО ЧАСУ КАЗАВ: «ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ПОВАГУ ДО КОВБАСИ І ЗАКОНІВ, НЕ СЛІД ДИВИТИСЯ ЯК ЇХ ВИГОТОВЛЯЮТЬ. ЗВІСНО, І В ОДНОМУ І ДРУГОМУ ВИПАДКУ ПЕРЕМЕЛЮЮТЬСЯ ДОСИТЬ НЕАПЕТИТНІ РЕЧІ! АЛЕ КІНЕЦЬ-КІНЦЕМ - КОВБАСА СМАЧНА, А ЗАКОНИ ДАЮТЬ НАМ ЦИВІЛІЗОВАНЕ СУСПІЛЬСТВО. І Є ЛЮДИ, ЯКІ НЕ ТІЛЬКИ ДОПОМАГАЮТЬ РОЗРОБЛЯТИ ЗАКОНИ, А Й ВІДДАНО РОБЛЯТЬ ЦЕ ЗА МІНІМАЛЬНУ ВИНАГОРОДУ. ЮРІЙ САЄВИЧ РОЗПОВІСТЬ ПРО МОЛОДУ ЖІНКУ, ЯКА ВІДМОВИЛАСЯ ВІД ВЕЛИКИХ ЗАРОБІТКІВ ЗАРАДИ СЛУЖБИ В КОНГРЕСІ США.

ТЕКСТ: БУДИНОК ІМЕНІ РЕЙБУРНА - ОДИН З ТРЬОХ, В ЯКИХ МАЮТЬ СВОЇ КАБІНЕТИ ЧЛЕНИ ПАЛАТИ ПРЕДСТАВНИКІВ США. ПРАЦЯ ЗАКОНОДАВЦІВ БУЛА Б НЕМИСЛИМОЮ БЕЗ ВІДДАНИХ ПРОФЕСІЙНИХ ПОМІЧНИКІВ, ТАКИХ ЯК ДВАДЦЯТИЧОТИРЬОХРІЧНА ЕРИН КОЙЛ.

Ерин Койл: «Вчилась на фінансовому факультеті, думала працювати маклером на Вол Стріті».

«I was a finance major and thought I was going to go to Wall Street and be a stock broker».

ОДНАК, ЕРИН З ЦІКАВОСТІ, ВИРІШИЛА БЕЗПЛАТНО ПОСТАЖУВАТИСЬ У ШТАТІ ПРАЦІВНИКІВ КОНГРЕСМЕНА КУРТА ВЕЛДОНА З ЇЇ РІДНОГО ОКРУГУ В ШТАТІ ПЕНСІЛЬВАНІЯ. ПРАЦЮВАЛА ТАМ У ВІЛЬНИЙ ВІД НАВЧАННЯ ЧАС.

Ерин Койл: «У мене була інша, платна робота. І на батьків покладалась».

«I had another, paid, job. And relied heavily on my parents».

ПІСЛЯ ТОГО ЯК ЕРИН У ДЕВ’ЯНОСТО СЬОМОМУ ЗАКІНЧИЛА ДЖОРДЖТАВНСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ У ВАШІНҐТОНІ, ЇЇ РАДО ПРИЙНЯЛИ НА ПЛАТНУ ПРАЦЮ В ПЕРСОНАЛІВ КАБІНЕТІ ВЕЛДОНА.

Ерин Койл: «Як неплачений стажист я довела свою цінність, зарекомендувала себе добрим працівником і коли відкрилась посада, мені її на цій основі запропонували». «I proved my worth as an unpaid intern and I did a good-enough job that when they had a position open up it was offered to me, based on the work that I had done before».

ПЕРШИХ ШІСТЬ МІСЯЦІВ ЕРИН ВІДПОВІДАЛА НА ТЕЛЕФОННІ ДЗВІНКИ, ПЕРЕГЛЯДАЛА ПОШТУ, ВІТАЛА ВІДВІДУВАЧІВ. ЗА КОРОТКИЙ ЧАС СТАЛА ЗАКОНОДАВЧИМ ПОМІЧНИКОМ, ВІДПОВІДАЛЬНИМ ЗА РЯД ПИТАНЬ, В ЯКИХ ВОНА МАЛА ДОРАДЖУВАТИ КОНГРЕСМЕНОВІ ТА ДОПОМАГАТИ ГОТУВАТИ ЗАКОНОПРОЕКТИ.

Ерин Койл: «До великої міри треба покладатись на тих, хто працює в штатах комітетів. Вони ж бо ті, хто в подробицях ознайомлений з усіма тими питаннями. Є й багато інших джерел інформації - лоббісти, дослідні інститути, інтернет, самі виборці».

«You rely heavily upon the folks who work for the committees. Because they’re the people who really have the in-depth, nitty-gritty knowledge of all of the issues, and there’s a whole host of information - from lobbyists to think-tanks, to the Internet, to constituents».

ЕРИН КОЙЛ ТАКОЖ ЦІНИТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПРАЦЮВАТИ НА КОРИСТЬ СПРАВИ, В ЯКУ ВІРИТЬ - ВОНА ПОДІЛЯЄ ПОЛІТИЧНУ ФІЛОСОФІЮ КОНГРЕСМЕНА ВЕЛДОНА.

Ерин Койл: «Я переконана, що необхідно зменшити втручання федерального уряду в щоденне життя звичайних людей. Я працюю для людини, яка намагається послабити регуляційний тиск федерального уряду, зменшити його втручання, повернути робочому люду зібрані податкові долари, і забезпечити людям свободу, яка їм належить, і якої вони вимагають».

«I believe we need to reduce federal involvement in people’s everyday lives and it’s being here and working for someone who is trying to reduce federal regulations, make government less invasive, return tax dollars to working people, to seeing people be able to have the freedom that they deserve, that they want».

ЕРІН ВІДПОВІДАЄ ЗА КОНГРЕСОВУ РЕФОРМУ, ЕНЕРГЕТИКУ, ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я Й ІНШІ ДІЛЯНКИ. А КОЛИ ВЕЛДОН СТАВ ЧЛЕНОМ ЕРИН КОЙЛ: «УКРАЇНСЬКОГО КОКУСУ», ГРУПИ КОНГРЕСМЕНІВ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ПРОБЛЕМАТИКОЮ УКРАЇНИ, ЕРІН МУСИЛА ВИВЧИТИ І ЇЇ.

Ерин Койл: «У нашому окрузі є численна українська громада, і дехто з її членів, що є в дружніх стосунках з конгресменом, попросив його стати активним у кокусі. Я покладаюся на них, а також на помічників інших членів кокусу, щоб допомагали мені ознайомлюватись з українською пролематикою».

«We have a large Ukrainian community in our district and there are some folks who are friendly with the Congressman that came to us and asked us to become involved. So I’ve relied upon them and I’ve also relied on the other staffers for the other members of the caucus».

СЕРЕД АКТУАЛЬНИХ НИНІ ПИТАНЬ - ПЕНСІЇ ЛІТНІХ ВИБОРЦІВ, ЯКІ ХОЧУТЬ ПОВЕРНУТИСЯ В УКРАЇНУ.

Ерин Койл: «Є проблема - не лише в нашому окрузі, але в різних частинах країни. Є люди, які прибули до сполучених штатів як біженці з україни, працювали в сполучених штатах багато років і робили внески в систему соціального забезпечення та пенсійні фонди. Вони тепер вийшли на пенсію і хочуть повернутися в україну, щоб там жити, там доживати віку. Одначе, вони не можуть там одержувати своїх пенсійних чеків».

«They’re having problems - not just up in our district but across the country - there are folks who came to the United States from the Ukraine as refugees and they worked in the United States for years and years and contributed to the Social Security and pension systems and they are now retired and want to go back to the Ukraine and live there, you know, live out their years, and they can’t receive their pension checks in the Ukraine».

ДО ЗНАЧНОЇ МІРИ, РОЗВ’ЯЗКА ТІЄЇ ЧИ ІНШОЇ ПРОБЛЕМИ ЗАЛЕЖИТЬ НЕ ТАК ВІД КОНГРЕСМЕНА, ЯК ВІД ЙОГО ПОМІЧНИКІВ, У ЦЬОМУ ВИПАДКУ ВІД ЕРИН:

Ерин Койл: «Мабуть перше, що я зроблю, так це поінформує конгресмена, щоб він знав, що є така проблема. Можливо в нього будуть деякі думки, як за цю справу взятися. А відтак потелефоную до управління соціального забезпечення і в них запитаю. Гадаю, вони порадять, що нам робити».

«Probably the first thing I’ll do is alert the Congressman to this issue. Just let him know that this is a problem. He may have some ideas on how to deal with it. And the other...just the first thing that I would do is call the Social Security Administration and just ask that question. They could probably tell me what needs to be done from our side».

НА ВОЛ СТРІТІ ЕРИН ЗАРОБЛЯЛА БИ В ДЕСЯТЬ РАЗІВ БІЛЬШЕ НІЖ ЗАРАЗ. ОТОЖ ЧИ НЕ ШКОДУЄ ВОНА ЗА СВОЄ РІШЕННЯ ЗАЙМАТИСЯ ЗАКОНОДАВСТВОМ, РАДШЕ НІЖ БІРЖОЮ?

Ерин Койл: «Ні, зовсім ні. У мене багато друзів, які пішли тим шляхом. Вони працюють по сто годин на тиждень і заробляють великі гроші. Але в них нема часу з них користати».

«No, not at all. I have a lot of friends who did go that route and they’re working 100 hours a week and making a lot of money. But they have no time to enjoy it».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG