Спеціальні потреби

Чудотворний препарат - 2001-05-30


ВСТУП: ДЛЯ КОЖНОГО, ХТО СТРАЖДАЄ ВІД НЕВИЛІКОВНОЇ НЕДУГИ, ЗВІСТКА ПРО НОВІ ЛІКИ ОЗНАЧАЄ НОВУ НАДІЮ. НИНІ ВИПРОБОВУЮТЬ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПРЕПАРАТ, ПОКЛИКАНИЙ ДОПОМОГТИ ТИМ, ХТО СТРАЖДАЄ НА ХРОНІЧНУ МІЄЛОЛЕЙКЕМІЮ. ЦЯ ФОРМА РАКУ КРОВІ ВІДНОСНО ОДНАКОВО ПОШИРЕНА В УСЬОМУ СВІТІ. НА НЕЇ ХВОРІЮТЬ ЯК ЧОЛОВІКИ, ТАК І ЖІНКИ. ЩОРОКУ ЛИШЕ В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ ФІКСУЮТЬ П’ЯТЬ ТИСЯЧ ВИПАДКІВ ЗАХВОРЮВАННЯ. ПРОТЕ ЯК ПОВІДОМЛЯЄ ЮРІЙ КРАВЦІВ, ЛІКИ, ЩО ЗАРАЗ ПРОХОДЯТЬ АПРОБАЦІЮ, ПРОПОНУЮТЬ РЕАЛЬНИЙ ШАНС У ДВОБОЇ ІЗ МІЄЛОЛЕЙКЕМІЄЮ ТА ІНШИМИ ФОРМАМИ РАКУ.

ТЕКСТ: У ГРУДНІ ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТОГО ДЖУДІ ОРЕМ ПОТЕЛЕФОНУВАВ ЇЇ ЛІКАР І СКАЗАВ, ЩО В НЕЇ ПІДОЗРА НА ЛЕЙКЕМІЮ

Джуді Орам: «Земля вислизнула у мене з-під ніг, просто попливла і все, що тут іще скажеш».

«The world drops out from underneath, it just does, there is just nothing else you can say about it».

ТЕСТ ПІДТВЕРДИВ, ЩО В ДЖУДІ ХРОНІЧНА МІЕЛОЛЕЙКЕМІЯ АБО «CML». ЯК ДІЗНАЛИСЬ ВОНИ З ЧОЛОВІКОМ, CML ПРОДУКУЄ НАДТО БАГАТО ЛЕЙКОЦИТІВ. РАННЯ, АБО ХРОНІЧНА СТАДІЯ ТРИВАЄ (В СЕРЕДНЬОМУ) ВІД ЧОТИРЬОХ ДО ШЕСТИ РОКІВ, ПЕРЕХОДЯЧИ ПОТІМ У ГОСТРУ, ЧИ БЛАСТОВУ СТАДІЮ. ПІСЛЯ ЦЬОГО ЖИТТЯ ПАЦІЄНТА ЛІЧАТЬ НА МІСЯЦІ.

Джуді Орам: «У мене була подруга: коли в неї почалась криза бластової стадії, вона собі постановила прожити ще дев'ять місяців. І так і сталось з точністю до одного дня, і все».

«I have a friend who was determined when she started in the blast crisis, was going to make it for nine months or something, and I think she made it to within the day and that was all».

ЧЕРЕЗ ТРИ РОКИ ПІСЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ДІАГНОЗУ ЛЕЙКЕМІЯ ПРОГРЕСУВАЛА, І ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ ВІД СТАНДАРТНОГО ЛІКУВАННЯ ІНТЕРФЕРОНОМ ТА ХІМІОТЕРАПІЄЮ ДАВАЛИСЯ ВЗНАКИ.

Джуді Орам: «По сімнадцять днів на місяць я була в найжалюгіднішому стані. То був жах, таке існування не можна вважати життям».

«I was absolutely, just absolutely miserable for about 17 days of the month. It was terrible, it really was, it wasn’t really an existence».

ДЖУДІ З РОДИНОЮ ВІДБУЛИ В ПОДОРОЖ ДО НОВОЇ ЗЕЛАНДІЇ.

Джуді Орам: «Я зрозуміла: це останнє, що ми зможемо зробити разом. Я була переконана, що мені залишилося рік чи два життя, не більше.»

«It was what I figured was going to be the last thing we would do. I figured that if I had a year or two left, that was probably pushing it».

НЕВДОВЗІ ПІСЛЯ ПОДОРОЖІ, В СІЧНІ ДЕВ'ЯНОСТО ДЕВ'ЯТОГО, ДЖУДІ ОРЕМ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ВИПРОБУВАННІ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ (ПІД НАЗВОЮ) «STI-571».

Джуді Орам: «Я досі жива і почуваюсь добре».

«I’m still alive and doing well».

Доктор Браєн Дракер: «Це прорив у лікуванні всіх форм раку».

«It is a breakthrough in terms of how we treat all cancers».

ДОКТОР БРАЙЯН ДРАКЕР З ОРЕГОНСЬКОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КЕРУЄ ВИПРОБУВАННЯМИ «STI-571» - ПРЕПАРАТУ, РОЗРОБЛЕНОГО ШВЕЙЦАРСЬКОЮ ФАРМАЦЕВТИЧНОЮ ФІРМОЮ «НОВАРТІС».

Доктор Браєн Дракер: «Я знав, що маємо щось важливе, бо ця сполука була незмірно кращою за всі інші. Вона знищувала клітини CML, однак не зачіпала здорові клітини».

«I knew that we had something important because this one specific compound was so much better than all the others. In that it killed the CML cells, but was leaving normal cells alone».

ПЕРШ НІЖ ДІСТАТИ ОФІЦІЙНЕ СХВАЛЕННЯ, ЛІКИ МАЮТЬ ПРОЙТИ КЛІНІЧНІ ВИПРОБУВАННЯ – СЕБТО, НА ЛЮДЯХ, ПІД СУВОРИМ КОНТРОЛЕМ. ПЕРШИЙ ЕТАП – ТЕСТ НА БЕЗПЕКУ ТА ОПТИМАЛЬНЕ ДОЗУВАННЯ. ПАЦІЄНТИ В ХРОНІЧНІЙ СТАДІЇ, ВКЛЮЧАЮЧИ ДЖУДІ ОРЕМ, ПОКАЗАЛИ МІНІМУМ ПОБІЧНИХ ЕФЕКТІВ І (ОДНОЗНАЧНО) ПОЗИТИВНУ РЕАКЦІЮ НА ПРЕПАРАТ.

Доктор Браєн Дракер: «Коли ми виходимо на ефективні дози, абсолютно в усіх пацієнтів нормалізується число форменних елементів крові».

«Once we reached effective doses, every single one of our patients had their blood counts return to normal».

Джуді Орам: «Ці ліки повернули мене до того стану, коли нічого не болить. Це зробило життя вартим того, щоб жити».

«My quality of life on this drug has put me back into feeling good, you know. It has made life worthwhile».

Мері Гелен Джонус: «Я приймаю дві на раз і намагаюсь мерщій проковтнути».

«I take two at a time, try to get them down fast».

МЕРІ ГЕЛЕН ДЖОУНС БЕРЕ УЧАСТЬ У ДРУГОМУ ЕТАПІ ТЕСТУВАНЬ, КОЛИ ЕФЕКТИВНІСТЬ STI ОЦІНЮЮТЬ У (ДАЛЕКО) ШИРШІЙ ГРУПІ, (ВКЛЮЧНО З ПАЦІЄНТАМИ З АМЕРИКИ ТА ЄВРОПИ.)

Мері Гелен Джонус: «От і все … мої чудодійні пілюлі»

«That’s it … my magic pills».

МЕРІ ГЕЛЕН ПОСТАВИЛИ ДІАГНОЗ «CML» СІМ РОКІВ ТОМУ. (ЯК І В ДЖУДІ ОРЕМ,) ЇЇ ЛЕЙКЕМІЯ СТАЛА ДЕДАЛІ АГРЕСИВНІШОЮ. ВОНА ЗАЛИШИЛА СВІЙ ДІМ НА ДЕВ'ЯТЬ ТИЖНІВ, ЩОБ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВИПРОБУВАННЯХ В ОНКОЛОГІЧНОМУ ІНСТИТУТІ ІМЕНІ ДЕЙНИ ФАРБЕРА В БОСТОНІ, (ШТАТ МАССАЧУСЕТС.

Доктор Браєн Дракер: «Цього разу ви не мусите міняти дозу».

«You don’t have to do any dose modification at this time».

ЯК МАЙЖЕ ВСІ ЖЕРТВИ CML, МЕРІ ГЕЛЕН Є НОСІЄМ ХРОМОСОМИ, ЩО ЗВЕТЬСЯ ФІЛАДЕЛЬФІЙСЬКОЮ (ХРОМОСОМОЮ). ВОНА ПРОДУКУЄ ЕНЗИМИ, ЯКІ КОНТРОЛЮЮТЬ РІСТ РАКОВИХ КЛІТИН «CML». STI БЛОКУЄ ЦІ ЕНЗИМИ, І КЛІТИНИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДО НОРМИ.

Доктор Браєн Дракер: «Найважливіше те, що ми підтвердили цю принципово нову концепцію протиракової терапії. Розуміючи відмінності між здоровими і раковими клітинами, ми можемо піддавати останні спеціальній терапії, більш ефективній і менш токсичній. Ми віримо, що в цьому – (реальна) надія всіх антиракових терапій майбутнього».

Мері Гелен Джоунс: «Головним у цьому є те велике слово - надія. Думаю, вона допоможе продовжити моє життя, я розраховую на це».

«The big thing is the big word hope. I think that it will help prolong my lifetime, I’m counting on that».

ІНТЕРШУМ: «Я в нормі». «I’m good».

ЧЕРЕЗ ТРИ МІСЯЦІ ПІСЛЯ ПРИЙОМУ STI КІЛЬКІСТЬ КЛІТИН МЕРІ ГЕЛЕН, ЩО МІСТЯТЬ ФІЛАДЕЛЬФІЙСЬКУ ХРОМОСОМУ, ПІШЛА НА СПАД.

ІНТЕРШУМ: «Хочу, щоб це скінчилось». Just wanna get it over with.

ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ У ГОСТРІЙ СТАДІЇ НЕДУГИ ЕФЕКТ ТАК САМО ПОЗИТИВНИЙ, ХОЧ І НЕ ТАКИЙ ТРИВКИЙ. ПРОТЕ КОЖЕН МІСЯЦЬ РЕМІСІЇ ДЛЯ НИХ УСІХ – ЦЕ ЩЕ ОДИН МІСЯЦЬ НАДІЇ.

Джуді Орам: «Життя для мене тепер немов канікули - сидиш і радієш звукам і краєвидам».

«It always just seems like vacation, that’s what life sort of like now, just sit and enjoy it, the sounds and the sights you see».

Френк Орам: «І розумієш: ці речі варті (витраченого) часу».

«You realize those things are important to take time for after all».

Джуді Орам: «Таки варті».

«They really are».

ЗАМІТКА: Докладінше про цей препарат можна довідатися на вебсторінці компанії «Novartis»: http://www.novartisonocology.com

XS
SM
MD
LG