Спеціальні потреби

Актуально

Хворий на СНІД - 2001-05-30

ВСТУП: ЗГІДНО ІЗ ДАНИМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ, КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ НА ВІРУС ІМУНОДИФІЦИТУ В КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ ЗБІЛЬШИЛАСЯ ВІД ТРИДЦЯТИ ТИСЯЧ У ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТОМУ РОЦІ ДО ДВІСТІ СІМДЕСЯТ ТИСЯЧ НАПРИКІНЦІ ДЕВ’ЯНОСТО ВОСЬМОГО. З ТИХ - СТО ДЕСЯТЬ ТИСЯЧ Є В УКРАЇНІ. ООН ІНФОРМУЄ, ЩО ВІРУС НАЙБІЛЬШЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ В УКРАЇНІ СЕРЕД НАРКОМАНІВ. ЗАРАЗ - З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ПРОТИ СНІДУ, ЩО ВІДБУВСЯ ПЕРШОГО ГРУДНЯ, ХОЧЕМО ПОЗНАЙОМИТИ ВАС ІЗ ОДНИМ АМЕРИКАНЦЕМ, ЯКИЙ ХВОРІЄ НА ЦЮ НЕДУГУ.

ТЕКСТ: ЕНДРЮ ШОРТ БАГАТО ЩО ВТРАТИВ ЗА ОСТАННІ ТРИНАДЦЯТЬ РОКІВ: КАР’ЄРУ, ДРУЗІВ, ЗДОРОВ’Я.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Я мусив цілковито перемінити своє наставлення та спосіб життя, мої мрії, прагнення... мусив закрити власний бізнес, який створював десять років... покинути все, включно із людьми, що знав багато років, та зосередитися лише на своєму виживанні».

ЕНДРЮ ХВОРІЄ НА СНІД, ЯКИМ ЗАРАЗИВСЯ ЧЕРЕЗ СТАТЕВІ СТОСУНКИ ІЗ КОЛИШНІМ ПАРТНЕРОМ. КОЖЕН ЙОГО ДЕНЬ СПОВНЕНИЙ БОРОТЬБОЮ ЗА ПОДОВЖЕННЯ ЖИТТЯ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Приймаю близько сімдесяти п’яти таблеток на день. І це не враховуючи мікстур, уколів, курсу хімотерапії, тощо. Найгірше те, що ці ліки неприємні, деякі мікстури просто гидкі. Я приймаю таблетки одразу жменями, аніж по одній, бо не хочу розтягувати агонію».

УРОДЖЕНЕЦЬ ПІВДЕННО-АФРИКАНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ, ЕНДРЮ ЗАРАЗ МЕШКАЄ У ВАШІНГТОНІ В МАЛЕНЬКІЙ КВАРТИРЦІ З ДВОМА КОТАМИ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Що це за гарний котик»?

КОЛИ ЙОМУ ПІД СИЛУ, ЕНДРЮ ПІДРОБЛЯЄ ТО ТАМ, ТО СЯМ, ЩОБ ХОЧ ТРОХИ ЗАРОБИТИ. АЛЕ КОЛИ ЛЕЖИТЬ ХВОРИЙ, ТО ЙОМУ ДОДОМУ ДОБРОВОЛЬЦІ ПРИНОСЯТЬ ЇСТИ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Вони мені дуже допомагають. Одного разу, завдяки їхній опіці я навіть набрав кілограм двадцять п’ять ваги після того, як пролежав у лікарні і схуд на шістдесят кілограмів».

У ПЕВНОМУ РОЗУМІННІ ЕНДРЮ ПОВЕЗЛО. ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ П’ЯТИ РОКІВ ВІН БЕРЕ УЧАСТЬ В ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ, ПРОВЕДЕНОМУ В НАЦІОНАЛЬНИХ ІНСТИТУТАХ ЗДОРОВ’Я.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Кажете, як комарик укусить, а воно укусило, як (розлючена) бжола».

ТУТ НА ЕНДРЮ, ФАКТИЧНО, ВИПРОБОВУЮТЬ НОВІ ЛІКІ З НАДІЄЮ, ЩО ВОНИ ЕФЕКТИВНО ПРОТИСТОЯТИМУТЬ СНІДУ. ЛІКУВАННЯ, ДО РЕЧІ, БЕЗПЛАТНЕ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Мабудь вже не залишилося ліків, схвалених управлінням продовольчих товарів та медикаментів, які б я не випробував. Мій організм переніс неабиякий стрес, реагуючи на медикаменти, що виявилися ефективними, як також на ті, що не принесли жодної користі».

ЗАРАЗ ЕНДРЮ ТА ЛІКАРІ ВИПРОБОВУЮТЬ ВЛАСТИВОСТІ НОВОГО ПРЕПАРАТА. ЗВИЧАЙНО, ЙОГО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РІЗНОВИДА ЛИШАЮ. АЛЕ ЛІКАРІ СПОДІВАЮТЬСЯ, ЩО ПРЕПАРАТ МОЖЕ ВИЯВИТИСЯ ЕФЕКТИВНИМ У ПРОТИБОРСТВІ ІЗ РАКОМ - САРКОМИ КАПО́СІ - ЩО РОЗВИНУВСЯ В ЕНДРЮ В РЕЗУЛЬТАТІ СНІДУ. САРКОМА КАПОСІ ВИКЛИКАЄ НЕКОНТРОЛЬОВАНЕ РОЗРОСТАННЯ КРОВ’ЯНИХ СУДИН, ЩО ЗАЛИШАЄ ПО СОБІ РАНКИ НА ВНУТРІШНІХ ОРГАНАХ ТА ШКІРІ. ЗАРАЗ ЕНДРЮ ОБСТЕЖУЄ ЛІКАР ФРЕНК МАЛДАРЕЛЛІ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Бачу, з’явилися нові ранки. А ця значно розрозлася. Я ще не помітив вузлуватого потовщення, але вона збільшилася вздовж м’яза».

ЕНДРЮ МАЄ ВИРІШИТИ: ЧИ РОЗПОЧАТИ НОВИЙ КУРС ХІМІОТЕРАПІЇ, ЩО ЗАВЖДИ КИДАЄ ЙОГО В КРАЙНЬО ХВОРОБЛИВИЙ СТАН, АЛЕ Ж ТАКИ СТРИМУЄ ХВОРОБУ; АБО ПРОДОВЖУВАТИ ПРИЙМАТИ ЦЕЙ САМИЙ ПРЕПАРАТ І СПОДІВАТИСЯ НА ЗАПІЗНІЛИЙ, АЛЕ ЕФЕКТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ.

Доктор Роберт Якхоан: «У кожному експериментальному лікуванні пацієнт має права пілота-випробувача. Він здатний активно робити рішення. І на будь-якому етапі експерименту має вибір покинути програму і повернутися до стандартних процедур».

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Я згоден спробувати приймати цей препарат трохи довше. Щиро кажучи, я задоволений, що після чотирьох із половиною років хімотерапії я нарешті обхожуся без неї. Це немов, я повернув собі нормальне життя, адже приймати цей препарат набагато приємніше. Я сповнений оптимізмом, адже наперекір усьому мені щастило».

ОТЖЕ ЕНДРЮ ВИРІШИВ ПРОДОВЖУВАТИ ПРИЙМАТИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПРЕПАРАТ. А ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ЙОМУ ДОВЕДЕТЬСЯ ГОДИНАМИ ПРОСИДЖУВАТИ У ЛІКАРНІ ТА ДАВАТИ ОБСТЕЖУВАТИ РАНКИ.

Доктор Тіно: «Плоска... потовщена... пото-о-овщена».

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Чи мені здається, чи оте «потовщена» ви частіше ніж завжди повторювали».

ТОМУ ЩО ДОВЕЛОСЯ ЙОМУ ХОДИТИ ДО ЛІКАРНІ ВЖЕ РОКАМИ, ЕНДРЮ ЗНАЄ ТУТ БАГАТЬОХ ПРАЦІВНИКІВ. ІЗ ВЕЛИКОЇ ГРУПИ ХВОРИХ, ЩО РОЗПОЧАЛИ ІЗ НИМ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ЛІКУВАННЯ, ВІН ЗАЛИШИВСЯ СЕРЕД ОДИНИЦЬ, ЩО ЖИВІ ПОСЬОГОДНІ. СЮЗАН ЕРІКСОН ЗНАЄ ПРИЧИНУ ЙОГО ВИЖИВАННЯ.

Сюзен Ериксон – медсестра «Він воїн. Безперечно сповнений бойовим духом. А також має почуття гумору, через що із ним так легко працювати».

ЕНДРЮ НАЙБІЛЬШ ЗАДОВОЛЕНИЙ, КОЛИ МОЖЕ ВІДДЯЧИТИ ТИМ, ХТО ЙОМУ ДОПОМАГАЄ БОРОТИСЯ ІЗ ХВОРОБОЮ.

ІНЕТРШУМ: «I’ve got plentyof water here».

СЬОГОДНІ ВІН ПРАЦЮЄ ДОБРОВОЛЬЦЕМ НА ВЕЛОСИПЕДНИХ ПЕРЕГОНАХ, ВЛАШТОВАНИХ ДЛЯ ЗІБРАННЯ ФОНДІВ НА ДОСЛІДИ СНІДУ. ПІСЛЯ ТИЖНЕВОГО ПРОБІГУ ВЕЛОСИПЕДИСТИ ЗІБРАЛИСЯ КОЛО ФІНІШУ І НА РАДОЩАХ ПІДНЕСЛИ НА РУКАХ СВОЇ ВЕЛОСИПЕДИ.

ІНТЕРШУМ: Музика

АЛЕ ПОТІМ ЗАТИХЛИ НА ХВИЛИНУ, ЩОБ ПОМ’ЯНУТИ ТИХ, ХТО ПОМЕР ВІД СНІДУ. НА ПЕРШИЙ ПОГЛЯД ЗВИЧАЙНА СПОРТИВНА ПОДІЯ, ЦІ ПЕРЕГОНИ Є ВІДВОРЕННЯМ ЩАСТЯ І БОЛЮ У ЖИТТІ ЕНДРЮ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Я маю стільки любові до життя, що не знаю, як мені за нього не боротися. Інколи огортає мене сум та відчай, набридає бути завжди хворим, безперестану пити таблетки. Але загалом високо тримаю голову. І вже навчився одному секрету: жити сьогодняшнім днем».

ІНТЕРШУМ: фотограф

ЧЕРЕЗ ДВА ТИЖНІ ЕНДРЮ ЗНОВ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ.

Фотограф: «Ми фотографуємо ті самі ранки кожного разу, як Ендрю приходить на прийом. Також їх вимірюємо».

ТОДІ РОБЛЯТЬ БІОПСІЮ НА ЯКІЙСЬ РАНЦІ, ЩОБИ ВСТАНОВИТИ, ЯК ШВИДКО ПОШИРЮЄТЬСЯ САРКОМА.

Голос лікаря: «Якщо тобі боляче, то я додам знечулення».

ЦИМ РАЗОМ ДІАГНОЗ НЕВТІШНИЙ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Отже, сьогодні ми з’ясували, що препарат, який я приймав протягом шести тижнів, виявився неефективним. Не тому, що наука у чомусь помиляється. А тому, що для мене цей прапарат не приносить бажані результати. Отже ми його облишимо й повернемося до хімотерапії».

ЗНОВУ ХІМОТЕРАПІЯ - НАЙБОЛЮЧІША МЕДИЦИНА ДЛЯ ЕНДРЮ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Не важно, чи подобається вона мені чи ні, і як сильно я прагну бути залишеним у спокої, я знаю, що вона дозволяє мені існувати ... жити».

І ДЛЯ ЕНДРЮ КОЖЕН ДЕНЬ ЖИТТЯ - ДОРОГОЦІННІСТЬ, АДЖЕ ВІН ЗНАЄ, ЯК ЛЕГКО ЇЇ МОЖНА ЗГУБИТИ.

Жіночий голос: «Нехай торкнеться нас справжня суть. Не статиска й цифри, а наші друзі та кохані, мрії, поеми та малюнки. Нехай торкнеться нас суть, нехай проникне в наші душі. Покласти край сніду - це мрія. А суть - її заклик».

Всі новини дня

«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

На цьому зображенні показано момент попадання ракети в штаб російського Чорного флоту в Севастополі, п’ятниця, 22 вересня 2023 року. (Кримський Telegram-канал через AP)
Українські сили спеціального призначення заявили, що «уточнюють інформацію» з приводу загибелі командувача Чорноморським флотом Росії адмірала Віктора Соколова після того, як на російському державному телебаченні показали відео з його участю.
«Як відомо, внаслідок ракетного удару по штабу Чорноморського флоту РФ було знищено 34 офіцери. Наявні джерела стверджують, що серед загиблих командувач ЧР РФ. Багато кого досі так і не вдалося ідентифікувати через розрізненість фрагментів тіл, – мовиться у повідомленні сил спеціального призначення у Facebook. – Оскільки росіяни терміново були вимушені публікувати відповідь з начебто живим Соколовим - наші підрозділи уточнюють інформацію».
У вівторок російське телебачення показало кадри наради військових та міністра оборони Сергія Шойгу, у якій дистанційно брав участь адмірал Соколов.
Коли було знято відео, невідомо.

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».

В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.

«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.

На брифінгу у Білому домі речниця адміністрації сказала у вівторок, що їй відомо про відео, опубліковане в Росії, але ще зарано щось коментувати.
«Ми бачили звіти і, звичайно, ми знаємо про відео. Зараз мені просто нема чого підтверджувати», – відповіла Карін Жан-П'єр у відповідь на запитання журналістів.
Колишній радник Пентагону, співзасновник організації Silverado Policy Accelerator Дмітрі Альперович каже, що
розвідки США та Великобританії не підтвердили твердження українських спецслужб про вбивство Соколова. На його думку, вони мали б мати засоби електронного стеження, що «підтверджує вбивство такого високопоставленого офіцера».
При цьому він додає, що незалежно від того, чи Соколов загинув при українському ударі по штабу ЧФ РФ, розмова про нього відвертає увагу від українського успіху.
Як повідомляв Голос Америки раніше, британська розвідка вважає, що, що серія ударів, яких українські сили завдали по окупованому Севастополю, значно зменшить можливості російського флоту блокувати українські порти і патрулювати ширшу акваторію Чорного моря.

Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Pentagon Hodges

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.

Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.

“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.

Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.

“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.

Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.

Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.

Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео

Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.

"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Журналіст фотографує місце масового поховання після звільнення Бучі від російських військ, 3 квітня 2022. AP Photo/Rodrigo Abd

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.

Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.

У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".

Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.

"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.

За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".

Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.

Більше

XS
SM
MD
LG