Спеціальні потреби

Хворий на СНІД - 2001-05-30


ВСТУП: ЗГІДНО ІЗ ДАНИМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ, КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ НА ВІРУС ІМУНОДИФІЦИТУ В КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ ЗБІЛЬШИЛАСЯ ВІД ТРИДЦЯТИ ТИСЯЧ У ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТОМУ РОЦІ ДО ДВІСТІ СІМДЕСЯТ ТИСЯЧ НАПРИКІНЦІ ДЕВ’ЯНОСТО ВОСЬМОГО. З ТИХ - СТО ДЕСЯТЬ ТИСЯЧ Є В УКРАЇНІ. ООН ІНФОРМУЄ, ЩО ВІРУС НАЙБІЛЬШЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ В УКРАЇНІ СЕРЕД НАРКОМАНІВ. ЗАРАЗ - З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ПРОТИ СНІДУ, ЩО ВІДБУВСЯ ПЕРШОГО ГРУДНЯ, ХОЧЕМО ПОЗНАЙОМИТИ ВАС ІЗ ОДНИМ АМЕРИКАНЦЕМ, ЯКИЙ ХВОРІЄ НА ЦЮ НЕДУГУ.

ТЕКСТ: ЕНДРЮ ШОРТ БАГАТО ЩО ВТРАТИВ ЗА ОСТАННІ ТРИНАДЦЯТЬ РОКІВ: КАР’ЄРУ, ДРУЗІВ, ЗДОРОВ’Я.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Я мусив цілковито перемінити своє наставлення та спосіб життя, мої мрії, прагнення... мусив закрити власний бізнес, який створював десять років... покинути все, включно із людьми, що знав багато років, та зосередитися лише на своєму виживанні».

ЕНДРЮ ХВОРІЄ НА СНІД, ЯКИМ ЗАРАЗИВСЯ ЧЕРЕЗ СТАТЕВІ СТОСУНКИ ІЗ КОЛИШНІМ ПАРТНЕРОМ. КОЖЕН ЙОГО ДЕНЬ СПОВНЕНИЙ БОРОТЬБОЮ ЗА ПОДОВЖЕННЯ ЖИТТЯ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Приймаю близько сімдесяти п’яти таблеток на день. І це не враховуючи мікстур, уколів, курсу хімотерапії, тощо. Найгірше те, що ці ліки неприємні, деякі мікстури просто гидкі. Я приймаю таблетки одразу жменями, аніж по одній, бо не хочу розтягувати агонію».

УРОДЖЕНЕЦЬ ПІВДЕННО-АФРИКАНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ, ЕНДРЮ ЗАРАЗ МЕШКАЄ У ВАШІНГТОНІ В МАЛЕНЬКІЙ КВАРТИРЦІ З ДВОМА КОТАМИ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Що це за гарний котик»?

КОЛИ ЙОМУ ПІД СИЛУ, ЕНДРЮ ПІДРОБЛЯЄ ТО ТАМ, ТО СЯМ, ЩОБ ХОЧ ТРОХИ ЗАРОБИТИ. АЛЕ КОЛИ ЛЕЖИТЬ ХВОРИЙ, ТО ЙОМУ ДОДОМУ ДОБРОВОЛЬЦІ ПРИНОСЯТЬ ЇСТИ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Вони мені дуже допомагають. Одного разу, завдяки їхній опіці я навіть набрав кілограм двадцять п’ять ваги після того, як пролежав у лікарні і схуд на шістдесят кілограмів».

У ПЕВНОМУ РОЗУМІННІ ЕНДРЮ ПОВЕЗЛО. ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ П’ЯТИ РОКІВ ВІН БЕРЕ УЧАСТЬ В ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ, ПРОВЕДЕНОМУ В НАЦІОНАЛЬНИХ ІНСТИТУТАХ ЗДОРОВ’Я.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Кажете, як комарик укусить, а воно укусило, як (розлючена) бжола».

ТУТ НА ЕНДРЮ, ФАКТИЧНО, ВИПРОБОВУЮТЬ НОВІ ЛІКІ З НАДІЄЮ, ЩО ВОНИ ЕФЕКТИВНО ПРОТИСТОЯТИМУТЬ СНІДУ. ЛІКУВАННЯ, ДО РЕЧІ, БЕЗПЛАТНЕ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Мабудь вже не залишилося ліків, схвалених управлінням продовольчих товарів та медикаментів, які б я не випробував. Мій організм переніс неабиякий стрес, реагуючи на медикаменти, що виявилися ефективними, як також на ті, що не принесли жодної користі».

ЗАРАЗ ЕНДРЮ ТА ЛІКАРІ ВИПРОБОВУЮТЬ ВЛАСТИВОСТІ НОВОГО ПРЕПАРАТА. ЗВИЧАЙНО, ЙОГО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РІЗНОВИДА ЛИШАЮ. АЛЕ ЛІКАРІ СПОДІВАЮТЬСЯ, ЩО ПРЕПАРАТ МОЖЕ ВИЯВИТИСЯ ЕФЕКТИВНИМ У ПРОТИБОРСТВІ ІЗ РАКОМ - САРКОМИ КАПО́СІ - ЩО РОЗВИНУВСЯ В ЕНДРЮ В РЕЗУЛЬТАТІ СНІДУ. САРКОМА КАПОСІ ВИКЛИКАЄ НЕКОНТРОЛЬОВАНЕ РОЗРОСТАННЯ КРОВ’ЯНИХ СУДИН, ЩО ЗАЛИШАЄ ПО СОБІ РАНКИ НА ВНУТРІШНІХ ОРГАНАХ ТА ШКІРІ. ЗАРАЗ ЕНДРЮ ОБСТЕЖУЄ ЛІКАР ФРЕНК МАЛДАРЕЛЛІ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Бачу, з’явилися нові ранки. А ця значно розрозлася. Я ще не помітив вузлуватого потовщення, але вона збільшилася вздовж м’яза».

ЕНДРЮ МАЄ ВИРІШИТИ: ЧИ РОЗПОЧАТИ НОВИЙ КУРС ХІМІОТЕРАПІЇ, ЩО ЗАВЖДИ КИДАЄ ЙОГО В КРАЙНЬО ХВОРОБЛИВИЙ СТАН, АЛЕ Ж ТАКИ СТРИМУЄ ХВОРОБУ; АБО ПРОДОВЖУВАТИ ПРИЙМАТИ ЦЕЙ САМИЙ ПРЕПАРАТ І СПОДІВАТИСЯ НА ЗАПІЗНІЛИЙ, АЛЕ ЕФЕКТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ.

Доктор Роберт Якхоан: «У кожному експериментальному лікуванні пацієнт має права пілота-випробувача. Він здатний активно робити рішення. І на будь-якому етапі експерименту має вибір покинути програму і повернутися до стандартних процедур».

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Я згоден спробувати приймати цей препарат трохи довше. Щиро кажучи, я задоволений, що після чотирьох із половиною років хімотерапії я нарешті обхожуся без неї. Це немов, я повернув собі нормальне життя, адже приймати цей препарат набагато приємніше. Я сповнений оптимізмом, адже наперекір усьому мені щастило».

ОТЖЕ ЕНДРЮ ВИРІШИВ ПРОДОВЖУВАТИ ПРИЙМАТИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПРЕПАРАТ. А ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ЙОМУ ДОВЕДЕТЬСЯ ГОДИНАМИ ПРОСИДЖУВАТИ У ЛІКАРНІ ТА ДАВАТИ ОБСТЕЖУВАТИ РАНКИ.

Доктор Тіно: «Плоска... потовщена... пото-о-овщена».

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Чи мені здається, чи оте «потовщена» ви частіше ніж завжди повторювали».

ТОМУ ЩО ДОВЕЛОСЯ ЙОМУ ХОДИТИ ДО ЛІКАРНІ ВЖЕ РОКАМИ, ЕНДРЮ ЗНАЄ ТУТ БАГАТЬОХ ПРАЦІВНИКІВ. ІЗ ВЕЛИКОЇ ГРУПИ ХВОРИХ, ЩО РОЗПОЧАЛИ ІЗ НИМ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ЛІКУВАННЯ, ВІН ЗАЛИШИВСЯ СЕРЕД ОДИНИЦЬ, ЩО ЖИВІ ПОСЬОГОДНІ. СЮЗАН ЕРІКСОН ЗНАЄ ПРИЧИНУ ЙОГО ВИЖИВАННЯ.

Сюзен Ериксон – медсестра «Він воїн. Безперечно сповнений бойовим духом. А також має почуття гумору, через що із ним так легко працювати».

ЕНДРЮ НАЙБІЛЬШ ЗАДОВОЛЕНИЙ, КОЛИ МОЖЕ ВІДДЯЧИТИ ТИМ, ХТО ЙОМУ ДОПОМАГАЄ БОРОТИСЯ ІЗ ХВОРОБОЮ.

ІНЕТРШУМ: «I’ve got plentyof water here».

СЬОГОДНІ ВІН ПРАЦЮЄ ДОБРОВОЛЬЦЕМ НА ВЕЛОСИПЕДНИХ ПЕРЕГОНАХ, ВЛАШТОВАНИХ ДЛЯ ЗІБРАННЯ ФОНДІВ НА ДОСЛІДИ СНІДУ. ПІСЛЯ ТИЖНЕВОГО ПРОБІГУ ВЕЛОСИПЕДИСТИ ЗІБРАЛИСЯ КОЛО ФІНІШУ І НА РАДОЩАХ ПІДНЕСЛИ НА РУКАХ СВОЇ ВЕЛОСИПЕДИ.

ІНТЕРШУМ: Музика

АЛЕ ПОТІМ ЗАТИХЛИ НА ХВИЛИНУ, ЩОБ ПОМ’ЯНУТИ ТИХ, ХТО ПОМЕР ВІД СНІДУ. НА ПЕРШИЙ ПОГЛЯД ЗВИЧАЙНА СПОРТИВНА ПОДІЯ, ЦІ ПЕРЕГОНИ Є ВІДВОРЕННЯМ ЩАСТЯ І БОЛЮ У ЖИТТІ ЕНДРЮ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Я маю стільки любові до життя, що не знаю, як мені за нього не боротися. Інколи огортає мене сум та відчай, набридає бути завжди хворим, безперестану пити таблетки. Але загалом високо тримаю голову. І вже навчився одному секрету: жити сьогодняшнім днем».

ІНТЕРШУМ: фотограф

ЧЕРЕЗ ДВА ТИЖНІ ЕНДРЮ ЗНОВ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ.

Фотограф: «Ми фотографуємо ті самі ранки кожного разу, як Ендрю приходить на прийом. Також їх вимірюємо».

ТОДІ РОБЛЯТЬ БІОПСІЮ НА ЯКІЙСЬ РАНЦІ, ЩОБИ ВСТАНОВИТИ, ЯК ШВИДКО ПОШИРЮЄТЬСЯ САРКОМА.

Голос лікаря: «Якщо тобі боляче, то я додам знечулення».

ЦИМ РАЗОМ ДІАГНОЗ НЕВТІШНИЙ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Отже, сьогодні ми з’ясували, що препарат, який я приймав протягом шести тижнів, виявився неефективним. Не тому, що наука у чомусь помиляється. А тому, що для мене цей прапарат не приносить бажані результати. Отже ми його облишимо й повернемося до хімотерапії».

ЗНОВУ ХІМОТЕРАПІЯ - НАЙБОЛЮЧІША МЕДИЦИНА ДЛЯ ЕНДРЮ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Не важно, чи подобається вона мені чи ні, і як сильно я прагну бути залишеним у спокої, я знаю, що вона дозволяє мені існувати ... жити».

І ДЛЯ ЕНДРЮ КОЖЕН ДЕНЬ ЖИТТЯ - ДОРОГОЦІННІСТЬ, АДЖЕ ВІН ЗНАЄ, ЯК ЛЕГКО ЇЇ МОЖНА ЗГУБИТИ.

Жіночий голос: «Нехай торкнеться нас справжня суть. Не статиска й цифри, а наші друзі та кохані, мрії, поеми та малюнки. Нехай торкнеться нас суть, нехай проникне в наші душі. Покласти край сніду - це мрія. А суть - її заклик».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG