Спеціальні потреби

Родео! - 2001-05-29


ВСТУП: ЛЮДИ ПО РІЗНОМУ СЕБЕ РОЗВАЖАЮТЬ – ХТОСЬ ГРАЄ В ШАХИ, ХТОСЬ КАТАЄТЬСЯ НА ЛИЖАХ, АБО СТРИБАЄ З ЛІТАКІВ, А Є ТАКІ, ЩО … РИЗИКУЮТЬ ПОПАСТИ ПІД КОПИТА БИКА! ОДНАК, ВСЯ ПРИЄМНІСТЬ ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, АБИ ТОЙ РИЗИК НЕ ЗДІЙСНИВСЯ. СВЯТОСЛАВ НОВИЦЬКИЙ ІНФОРМУЄ ПРО ОДНУ СІМ’Ю, ЯКА ДІЙСНО ЛЮБИТЬ НЕБЕЗПЕЧНУ ФОРМУ РОЗВАГИ, ВІДОМУ ЯК РОДЕО.

ТЕКСТ: ДЖОННІ ВІЛЬЯМС І ДВІЙКО ЙОГО ДІТЕЙ, ЛІСА І САНІ, З ОКРУГУ ФРЕДЕРІК В ШТАТІ МЕРІЛЕНД – ЗВИЧАЙНА СОБІ СІЛЬСЬКА РОДИНА. НЕЗВИЧНО ЛИШ ТЕ, ЩО В СЕБЕ НА ЗАДНЬОМУ ДВОРІ ВОНИ ЗБУДУВАЛИ… МІСЦЕ НА ВЛАСНЕ РОДЕО.

ІНТЕРШУМ: «Ride, ride, ride»!

І ТРИ ОСТАННІХ ЛІТА СУБОТНІМИ ВЕЧОРАМИ ДВІР ВІЛЬЯМСІВ ЗАПОВНЮЄ КІЛЬКАТИСЯЧНИЙ НАТОВП.

ІНТЕРШУМ: вигуки

Джонні Вільямс: «Ось тут маємо найбільш відданих фанатів їзди верхи на биках у США».

РОДЕО – АМЕРИКАНСЬКА ТРАДИЦІЯ, ЩО ПРИЙШЛА З ДИКОГО ЗАХОДУ, ДЕ КОВБОЇ ЗМАГАЛИСЯ МІЖ СОБОЮ В ЇЗДІ ВЕРХИ НА БИКАХ І НЕОБ’ЇЖДЖЕНИХ КОНЯХ.

ІНТЕРШУМ: вигуки

ДЛЯ ДЖОННІ ВІЛЬЯМСА ВСЕ ПОЧАЛОСЯ З ВЕСЕЛОЇ ВЕЧІРКИ.

Джонні Вільямс: «До нас, бувало, заходили сусіди увечері в неділю та в четвер, щоб подивитись, як ми їздимо верхи на биках. І от одного дня, це було в неділю, вийшло так, що ми не їздили на биках, і наші сусіди були направду розчаровані, бо вони прийшли подивитись, як їздять, а ми не робили цього в той день».

ОТОЖ ВІН ВІДКУПИВ У ШКОЛИ ТРИБУНИ, ПОСТАВИВ ЛІХТАРІ ТА ЗАГОРОЖІ. І КОЛИ ВСЕ БУЛО ГОТОВО, ДО НИХ ПОВАЛИЛИ ГЛЯДАЧІ.

ІНТЕРШУМ: Донька Ліса: «Hi, mom»!

ДОНЬКА ЛІСА ВІЛЬЯМС ВЗЯЛА НА СЕБЕ ОРГАНІЗАЦІЮ.

ІНТЕРШУМ: «Hello, Maime».

ЇЇ «РОЗКРУТКА». РОДЕО ВДОМА І НА ВИЇЗДІ ПРИНЕСЛА СПРАВІ КОМЕРЦІЙНИЙ УСПІХ.

Диктор: «До виступу готується ковбой Сані Вільямс».

БРАТ ЛІСИ САНІ – ОСЬ ІСТИННИЙ КОВБОЙ У ЇХ РОДИНІ. ВІН УЖЕ ДЕСЯТЬ РОКІВ ЗМАГАЄТЬСЯ В ЇЗДІ ВЕРХИ НА БИКАХ І ЗНАЄТЬСЯ НА ВСІХ ТОНКОЩАХ СПРАВИ. ЇЗДА ВЕРХИ ПОЧИНАЄТЬСЯ В СТАРТОВОМУ СТІЙЛІ.

Сані Вільямс: «Це небезпечне місце, і не люблю затримуватись довше, ніж мушу. Стараюсь зайти і вискочити якнайшвидше».

ДАЛІ ВСЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ НАПРАВДУ ШВИДКО.

Сані Вільямс: «Ледь даси слабину – і вже програв. Якщо спробуєш думати про те, що бик зараз зробить – поки в тебе в голові промайне ця думка і ти спробуєш зреагувати, буде вже пізно».

ІНТЕРШУМ: вигуки

ТУТ ВСЯ ШТУКА В ІНСТИНКТИВНІЙ, БЛИСКАВИЧНІЙ РЕАКЦІЇ. ТРЕБА ВТРИМАТИСЬ ВІСІМ СЕКУНД, І ВОНИ МОЖУТЬ ВИДАТИСЬ ВІЧНІСТЮ.

Сані Вільямс: «Іноді дістанеться такий бик, що здається, що протриматись буде неможливо. І рано свисток тоді аж ніяк прозвучає».

АБО, ЯК ЦЕ ОПИСУЄ ІНШИЙ КОВБОЙ:

Інший Ковбой: «Це так наче сів за руль Корвета і женеш без гальм».

ЩО, ЯСНА РІЧ, НЕБЕЗПЕЧНО. АЛЕ ЩО СТОСУЄТЬСЯ НЕБЕЗПЕКИ, ТО ДЛЯ КОВБОЇВ КІЛЬКА ПЕРЕЛАМАНИХ КІСТОК – ПРИЙНЯТНИЙ РИЗИК. ОСЬ КОВБОЙ ПАДАЄ НА ЗЕМЛЮ СТОРЧ ГОЛОВОЮ. ТАКЕ ПАДІННЯ МОГЛО Б БУДЬ-КОГО ПАРАЛІЗУВАТИ НА ВСЕ ЖИТТЯ. ПРОТЕ, ЦЕЙ ПІДВОДИТЬСЯ.

ІНТЕРШУМ: вигуки

Джонні Вільямс: «В Сані сьогодні виступ».

ДЖОННІ ВІЛЬЯМС, ЯК І ВСЯКИЙ БАТЬКО, ТРИВОЖИТЬСЯ ЗА СИНА.

Джонні Вільямс: «Атож, це мене лякає. Не так, як тоді, коли я вперше побачив його верхи на бику, та все одно лякає. Не можу сказати, що не боюсь».

БІЛЬШІСТЬ ТРАВМ – ВІД ТОГО, ЩО, ВПАВШИ, ПОТРАПИШ БИКУ ПІД КОПИТА. КОВБОЙ ТРИМАЄТЬСЯ РУКОЮ ЗА МОТУЗКУ; ОДИН З НАЙБІЛЬШИХ РИЗИКІВ – ЗАПЛУТАТИСЬ У НІЙ, КОЛИ ПОПУСТИВ НАТЯГ. МЕТА ЗМАГАННЯ – ПРОТРИМАТИСЬ ЩОНАЙМЕНШЕ ВІСІМ СЕКУНД.

ДЖОННІ ВІЛЬЯМС ЗНАЄ СВОЇХ БИКІВ, І СПОДІВАЄТЬСЯ, ЩО В ОСТАННЬОМУ ДЛЯ САНІ ЦЬОГО ВЕЧОРА ВИХОДІ, БИКУ НЕ ВДАСТЬСЯ ПОДУЖАТИ ЙОГО.

ІНТЕРШУМ: вигуки

РОДЕО – З ТИХ ВИДІВ СПОРТУ, ЯКІ ХВИЛЮЮТЬ ТИМ, ЩО НЕБЕЗПЕЧНІ. РОДЕО – ЦЕ ШАЛЕНИЙ ТЕМП, БУЯННЯ ПРИСТРАСТЕЙ І НЕПЕРЕДБАЧУВАНІСТЬ. ЦЕ ТАКОЖ ВЕЛИКА ТРАДИЦІЯ, І СПОСІБ ДЛЯ КОВБОЯ ПОКАЗАТИ КОЖНОМУ В МІСТІ, ЩО ВІДВАГА – РІЧ, ЯКА Й НИНІ ЧОГОСЬ ТАКИ ВАРТА.

XS
SM
MD
LG