Спеціальні потреби

США і Росія можуть підписати угоду про СНО в Україні


Українське керівнцтво розраховує, що президенти Сполучених Штатів і Російської Федерації зможуть підписати угоду про стратегічні наступальні озброєння в Україні. Цю інформацію підтвердили в адміністрації президента України. За словами заступника глави адміністрації Ганни Герман, пропозцію вже зробили обом країнам і в Києві очікують на реакцію з Москви і Вашингтона.

Віктор Янукович озвучив цю ідею Дмитру Медведєву під час свого першого візиту до РФ на початку березня. Офіційні особи в Києві вказують, що в Москві поставилися до ініціативи нової української влади із інтересом. Її обговорили під час візиту керівника МЗС України Костянтина Грищенка до РФ.

Як пояснив після переговорів російський урядовець, Росія цінує позицію України, яка разом з Білоруссю і Казахстаном після розпаду Радянського Союзу вирішила відмовитися від ядерної зброї. Водночас Лавров залишив право визначити місце підписання угоди на розсуд президентів Сполучених Штатів і Росії – Барака Обами і Дмитра Медведєва. Мовляв, вони також керуватимуться можливістю узгодити графіки своїх закордонних подорожей.

У свою чергу пан Грищенко наголосив на символічності ймовірного підписання угоди про скорочення ядерних озброєнь саме у Києві. Міністр вважає це додатковим мотиваційним фактором для інших країн з питань безпеки. «Ми вважаємо, що сам факт підписання в Києві міг би бути важливим сигналом для тих країн, які ще перебувають на роздоріжжі, і такий акт сприяв би зміцненню режиму нерозповсюдження», – наголосив Костянтин Грищенко.

В адміністрації українського президента розраховують переконати у доцільності такого кроку держсекретаря Сполучених Штатів Гілларі Клінтон, яка цього тижня прибуде з візитом до Москви, щоб узгодити останні деталі угоди про СНО.

Оглядачі зазначають, що для нового українського президента було б дуже важливо гучно заявити про себе на міжнародній арені як про політика, який намагається вибудувати міст між США і Росією. Крім того, Віктор Янукович, очевидно, прагнутиме покращити свою репутацію, суттєво зіпсовану звинуваченнями у причетності до фальсифікацій результатів президентських виборів 2004 року.

XS
SM
MD
LG