Спеціальні потреби

Фондовий ринок у США починає оговтуватися

Минув уже рік з того часу, як фондовий ринок досяг своєї найнижчої за багато років позначки. Втім, попри все ще слабку економіку, ринок акцій таки зумів частково надолужити втрачене. Індекс Доу Джонса, після великого спаду, протягом останнього року стрімко піднімався вгору. Тож дрібним інвесторам дихається легше.

Як сказала одна жінка-інвестор:

«Коли все обвалилося, я просто вирішила перечекати, і це було правильно, адже мої акції вже майже повернулися до рівня, на якому вони були раніше».

Попри зростання вартості акцій чимало америкнаців, які в минулому вкладали свої гроші у фінансові ринки, сьогодні не готові робити нові вливання, боячись чергового обвалу. Статистика свідчить, що кількість охочих вкладати в фондові ринки за останні десять років зменшилася із 57% до 47%.

Говорить аналітик Центру досліджень пенсійної накопичувальної системи «Vanguard» Стів Аткас:

«Кожен сьогодні задається одним питанням – чи це кінець любові між Америкою і біржею?»

Торік, коли професійні інвестори вклали у фінансові ринки трильйони доларів, пересічні люди інвестували близько 340 мільярдів своїх заощаджень в облігації. Крім того, вони, незважаючи на зростання курсу акцій, витягли з фінансових ринків дев'ять мільярдів доларів.

Трейдер на фондовій біржі у Нью-Йорку Алан Валдес каже:

«Люди зараз дуже налякані. Вони намагаються діяти завбачливо і обережно».

Обережно, тому що у багатох з них на руках знецінені акції які, як вони сподіваються, ще подорожчають. Втім, попри останнє зростання на фондовому ринку, індекс Доу Джонса зараз на 30% нижчий від свого піку, де він був три роки тому.

XS
SM
MD
LG