Спеціальні потреби

Тігіпко погодився на посаду віце-прем`єра з економіки


Сергій Тігіпко, що став сенсацією минулих президентських перегонів, продовжує підносити сюрпризи своїм прихильникам і всьому політикуму. Лідер партії «Сильна Україна», який здобув 13% підтримки виборців і якому навперебій пропонували прем'єрське крісло, погодився на посаду віце-прем'єр-міністра з економічних питань. Причому на роботу Сергій Леонідович віднині ходитиме в уряд, який іще недавно з принципових позицій жорстко критикував.

Ще кілька днів тому Тігіпко називав коаліцію, сформовану в нелегітимний спосіб, «політичним рейдерством», «помилкою команди Януковича» і зарікався йти у створений на її основі уряд. «Ніколи!»,- наголошував політик у телевізійних інтерв'ю. З такою владою,- стверджував він,- «жодна порядна людина співпрацювати не буде». Сьогодні Тігіпко – частина команди, а свою згоду на призначення пояснює необхідністю проведення в країні реформ.

«Ті люди, які голосували за мене на виборах, голосували передусім за реформи і голосували за дії. Мені не важлива посада, мені важлива дія», - заявив Тігіпко на прес-конференції в п'ятницю.

Новопризначений віце-прем'єр повідомив також, що перш ніж прийняти рішення іти в уряд Азарова, він порадився з дипломатами та послами західних країн.

А тим часом еспертів, як виглядає, згадані пояснення не переконали. «Комічними» назвав такі виправдання політолог Сергій Таран. Як він сказав «Голосу Америки», причина того, що в Тігіпка раптово змінилися плани, більш прагаматична:

«Справжня причина в тому, що Тігіпко це людина бізнесу, і основним для нього є інтереси бізнесу. І по суті, його «другий похід у політику» був продиктований суто бізнесовою логікою. Певну суму грошей було вкладено у виборчу кампанію, отже, після виборів ці гроші треба «відбити» й отримати більше. Власне, у такого підходу є свої плюси: адже добре зрозуміло, що цим людям треба і як із ними домовлятись, і це насамперед дехто й цінує в Тігіпкові-політику. Але мінус – те, що такий бізнесовий підхід насправді не є тим, що зараз потрібно Україні. Тому заява Тігіпка про новостворену коаліцію як «політичне рейдерство» це просто був торг, фінансовий і політичний. Коли ж йому назвали «правильну» ціну, то очевидно, що він змінив свою думку і пішов працювати в уряд», - припустив Таран.

Як додав експерт, «Коли говорять, що Тігіпко це прагматичний політик, то це ультрапрагматичний політик, у якого все вимірюється грошима».

Водночас як підкреслюють оглядачі, український електорат дуже несхвально сприймає переходи політиків з табору в табір. За даними соціологічних досліджень, прихильниками «змішаних» коаліцій є не більше 10% українців. І якщо політик переходить до протилежного «табору», це негативно позначається на його рейтингу. «Класика жанру» – лідер соціалістів Олександр Мороз. Так само й «переходи» Тігіпка – прогнозують експерти – зменшать популярність «молодого реформатора», якому навряд чи вдасться знову повторити успіх цьогорічних виборів.

Нагадаємо: в уряді Миколи Азарова Сергій Тігіпко обійняв посаду віце-прем'єр-міністра з питань економіки. Склад нового Кабінету Міністрів був затверджений у четвер 11 березня. При цьому ще 9 березня Тігіпко виступав з різкою критикою методів команди Януковича. Як він заявляв, команда президента робить помилку, намагаючись створити коаліцію, порушуючи Основний Закон.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG