Спеціальні потреби

Кав’ярня, яка допомагає безбатченкам ставати на ноги

Дітям, батьки яких були позбавлені батьківських прав, рости не просто – незалежно від того, чи потрапляють вони до прийомної родини чи інтернату. Вони рідко можуть на когось розраховувати, крім самих себе. Таким дітям намагаються допомогти власники кав’ярні у штаті Меріленд , що неподалік від Вашингтона.

Кав’ярня Моксі, де продають тістечка, каву та легкі закуски, на перший погляд мало чим відрізняється від інших подібних закладів. Але це лише на перший погляд.

Говорить виконавчий директор програми «Торти для доброї справи» Елін Росс:

«Це наш навчальний клас. Ми працюємо з молоддю віком від шістнадцяти до двадцяти одного року».

Вона так характеризує програму «Торти для доброї справи»:

«Торти для доброї справи» ставить за мету навчити так звану «проблемну» молодь – тих, хто виріс у будинках-інтернатах та зараз живе у гуртожитках – професійним та просто корисним у житті навичкам».

Вісімнадцятирічна Кристина Квін, яка майже закінчила шестимісячну програму навчання, каже:

«Коли мені виповнилося вісімнадцять я просто не знала, що мені з собою робити».

І коли вона почула про програму «Торти для доброї справи», Кристина з радістю приєдналася:

«Я люблю пекти. І я подумала «Це просто чудово». І вона мені сказала: «Це тобі допоможе з майбутніми цілями також, наприклад, з косметологією. І я подумала «Здорово!» І ще вона сказала: «І тобі за це будуть платити».

Квін заробляє вісім доларів за годину, що більше, ніж мінімальна зарплатня. І хоча вона не планує і далі працювати у харчовій промисловості, Кристина навчається іншим корисним у цій спеціальності навичкам – як працювати з клієнтом чи взаємодіяти з керівником.

Виконавчий директор програми Елін Росс щиро визнає:

«Якщо наприкінці шести місяців вони вже ненавидять тістечка, то це нормально. Вони можуть піти працювати у крамницю, сферу обслуговування, працювати з клієнтами по телефону. Вони зможуть виконувати велику кількість професійних обов’язків, отримавши тут навички, які можна застосувати в інших професіях».

Окрім Росс, тут також працюють два пекарі на повну ставку. До їхніх обов’язків входить не лише пекти торти та тістечка, але й навчати підмайстра. Кристина Квін насолоджується увагою, яку вона отримує:

«Увесь штат – моя група підтримки. І коли я вперше прийшла, вони мене запитали «Кристина,чого ти хочеш досягти?» Такого в моєму житті ще не було і для мене це чудовий досвід».

І Квін тут не одна. В інші дні тижня штат навчає іншого підмайстра – дівчину чи хлопця – які дуже часто вперше у своєму житті працюють пліч-о-пліч з дорослими, отримуючи поради та заохочення.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG