Спеціальні потреби

Уряд Юлії Тимошенко відправлено у відставку


Юлія Тимошенко більше не є прем`єр-міністром України. 243 депутати проголосували за її відставку після звіту уряду, в тому числі всі 172 депутати від Партії регіонів, 7 представників БЮТу, 15 депутатів фракції НУНС, 27 комуністів і 19 представників Блоку Литвина.

На засіданні своєї фракції, яке відбулося відразу після відставки, Юлія Тимошенко оголосила про перехід в опозицію. «Вона сказала, що не буде чекати створення нової коаліції та не буде виконуючим обов’язки прем’єр-міністра», - заявив депутат від БЮТ Сергій Пашинський.

Наразі невідомо, хто виконуватиме обов`язки прем`єр-міністра, після того, як Тимошенко за один-два дні виїде з кабінету на Грушевського.

Натомість регіонали зараз мають створити нову коаліцію. Як відомо, переговори з НУНС зайшли в глухий кут.

Тому найімовірніший варіант, за яким діятиме Партія регіонів, сьогодні оприлюднив Тарас Стецьків. За його словами, нова коаліція буде створена напівлегітимним шляхом на базі 243 депутатів, що проголосували за відставку уряду Тимошенко.

«Партія регіонів різними маніпуляціями створить «фракцію позафракційних», після цього створить технічну коаліцію, потрібну на 2 дні – (для) обрання прем’єра та створення уряду. Вони поміняють регламент (ВР), президент підпише цей закон, а всі непорозуміння нам порадять вирішувати у Конституційному Суді, який розглядатиме це питання протягом року», - сказав Стецьків.

У такому випадку найімовірнішим претендентом на посаду прем`єра є Микола Азаров. Він сам з приводу прем`єства сказав таке: «Наступний прем'єр повинен бути від Партії регіонів, як від найбільш чисельної партії, як від партії, яка виграла вибори, і головне - уряд буде виконувати передвиборну програму Віктора Януковича». За його словами, новий прем`єр може з`явитися вже у цьому місяці.

Ще одна інформація щодо можливого кандидата на цю посаду обговорюється в кулуарах. Віра Ульянченко поставила перед депутатами «Нашої України» завдання сконцентрувати 37-39 голосів, щоб просувати Віктора Ющенка на посаду прем'єра – про це пише українська преса.

Раніше йшлося про можливі домовленості між Януковичем та Ющенком щодо такої ротації.

Серед кандидатів раніше називали Арсенія Яценюка та Сергія Тігіпка, однак зараз їхні шанси називають доволі примарними.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG