Спеціальні потреби

Українські вибори на сторінках американської преси

Американська преса у понеділок не обійшла увагою президентські вибори в Україні. Детально описуючи виборчий процес, журналісти зазначають, що вибори, не зважаючи та жорстку боротьбу між кандидатами, пройшли демократично.

Столичне видання «Вашингтон Пост» у понеділок назвало результати Віктора Януковича «надзвичайним поверненням». Газета розповідає про поведінку обох кандидатів у ніч виборів, про те, як Віктор Янукович оголосив себе переможцем, а Юлія Тимошенко закликала свою команду боротись за кожен голос. Видання нагадує, що Віктору Януковичу вдалось відшліфувати свій імідж не без допомоги американських консультантів.

Видання «Волcтріт Джорнал» у свою чергу вже у неділю розмістило статтю під назвою «Представляючи знову Віктора Януковича». У матеріалі її автор Адріан Каратницький пише: «Враховуючи стратегічну важливість України та бажання Росії повернути Україну у свою зону інтересів, важливо, щоб світ чітко розумів ким є новий лідер України».

Автор вважає, що, не зважаючи на туманне минуле Януковича, політичний плюралізм в Україні останні п’ять років змусив як його самого, так і його оточення трансформуватись. І якщо йому вдасться після виборів сформувати міцну коаліцію і привести в уряд нових людей, то Україна, можливо, нарешті досягне політичної стабільності та почне проводити узгоджену економічну політику. Як би іронічно це не звучало, зазначає автор, це може означати, що президентство Януковича може просунути Україну дальше у виконанні обіцянок Помаранчевої революції, ніж керівництво Ющенка – Тимошенко.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG