Спеціальні потреби

Пентагон змінив ставлення до геїв у збройних силах США

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США адмірал Майк Маллен підтримав пропозицію президента Обами скасувати так званий закон «Не питай – не кажи». Цей закон вимагає від військовослужбовців-гомосексуалістів не розголошувати своєї сексуальної орієнтації. У вівторок, під час засідання сенатського комітету з питань збройних сил США, було оголошено про створення спеціальної комісії, яка вивчатиме це питання.

Адмірал Майк Маллен – дуже впливова особа у збройних силах США. Ніколи раніше Маллен не висловлював своєї позиції щодо військової служби гомосексуалістів:

«На мою думку, буде правильно, якщо ми дозволимо геям та лесбіянкам відкрито служити в армії».

Маллен переконаний, що військовослужбовці адекватно сприймуть своїх колег – відкритих гомосексуалів. Втім, він підтримує ідею Пентагону створити спеціальну комісію для опрацювання процесу запровадження нової політки.

Говорить міністр оборони США Роберт Ґейтс:

«Робочі групи будуть досліджувати вплив цієї зміни у законі на ефективність армії».

Як каже міністр оборони, головним завданням комісії буде зменшити поляризацію та розкол серед військовослужбовців. Утім, вирішальне слово щодо цієї зміни матиме Конгрес. Чинний сьогодні закон не забороняє геям чи лесбіянкам служити у війську, втім вимагає від них не оприлюднювати своєї сексуальної орієнтації. Цей закон отримав неформальну назву «Не питай – не кажи». Роберт Ґейтс зазначив, що відтепер Міністерство оборони буде більш поблажливим у застосуванні цього закону. Щороку через нетрадиційну сексуальну орієнтацію з війська звільняють 800 людей.

Голова комітету Карл Левін каже:

«Припинення такої політики покращить можливості військових і відповідатиме нашому прагненню забезпечити рівні права для усіх. Я погоджуюсь із президентом Обамою, який у своєму зверненні до нації сказав, що ми маємо скасувати цю дискримінаційну політику».

Втім політичні опоненти, серед яких і сенатор-республіканець Джон Маккейн, гостро критикують цю пропозицію:

«Чи існуюча політика ідеальна? Ні. Але вона ефективна. Вона допомагає балансувати зростаюче напруження між бажаннями меншості та інтересами всіх наших військових добровольців».

Маккейн визнає, що гомосексуалісти віддано служать у збройних силах, але вказує, що чинний закон дає їм таке право, не порушуючи балансу в армії.

Тим часом Адмірал Маллен закликав обидві сторони до конструктивного діалогу і запевнив, що рішення Міністерства оборони буде виваженим і аргументованим.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG