Спеціальні потреби

Північна і Південна Кореї обмінялись артелерійським вогнем


Південна Корея каже, що Північна Корея три дні поспіль обстрілює артилерійським вогнем спірну прикордонну лінію у водах Жовтого моря.

Речник збройних сил Південної Кореї заявив, що Сеул відповів на це артилерійським залпом десь із 20 снарядів, обстрілявши північно-корейські води неподалік південно-корейського острова Yeonpyeong.

Пхеньян говорить, що цей артилерійський вогонь є частиною його щорічних військових маневрів. Однак Південна Корея відповіла на ці дії попереджувальним вогнем лише після першого раунду артилерійського обстрілу в середу.

Президент Південної Кореї Лі Мен Бак сказав в інтерв’ю для телемережі Бі-Бі-Сі, що «для Північної Кореї небажано вдаватись до такого роду погроз». Він висловив також припущення, що уряд Пхеньяну ймовірно намагається таким способом змусити Сеул до відновлення переговорів поміж обома Кореями, або заставити США погодитись на відбуття офіційних мирних переговорів.

Північна Корея домагається мирних переговорів із США , що є однією з передумов її повернення за стіл шестисторонніх переговорів у справі її ядерної програми.

Корейська війна закінчилася у 1953 році на підставі угоди ООН про припинення воєнних дій, підписаної за сприянням Сполучених Штатів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG