Спеціальні потреби

Обама хоче обмежити ризиковану діяльність банків


Президент Обама закликає до жорсткішого регулювання діяльності великих американських банків та кредитних установ. Президентські плани передбачають надання інспекторам права обмежувати розростання великих банків та стримувати їхню ризикову діяльність.

Барак Обама каже, що він хоче відвернути повторення випадків банкрутства кількох банків та інших фінансових фірм, що спостерігалось торік і поразило економіку США.

Після довголітньої практики консолідації, до якої вдавались американські корпорації, президент закликає до прийняття законодавства для запобігання таким діям у фінансовому секторі.

«Ніколи більше американські платники податків не повинні бути заручниками банків, що є занадто великі щоб дозволити їм банкрутувати».

Президент Обама також хоче заборонити великим банкам вдаватись до фінансових торгів задля власного збагачення, перекладаючи, здебільшого, увесь пов’язаний із цим ризик на платників податків.

«Останніми роками, занадто багато фінансових фірм вкладали гроші платників операцій у ризиковані операції, хеджові фонди і приватні акціонерні фонди, задля отримання швидких винагород. І ці фірми вдавались до ризику користаючи із спеціальних фінансових привілеїв, передбачених лише для банків».


Радник президента Пол Волкер, який колись очолював Федеральну резервну систему США, пропонує президентові Обамі застосувати до фінансових фірм жорсткіші підходи для обмеження ризикованої поведінки банків.

«Банки не матимуть більше права на власництво, інвестування і спонсорування хеджових фондів, та проведення інших ризикованих операцій задля власного збагачення, що не пов’язане із обслуговуванням їхніх клієнтів», - сказав Обама, назвавши такий захід іменем Волкера.

Президент звернувся до законодавців із проханням внести ці пропозиції у законодавство про регулювання фінансових установ. Минулого тижня Барак Обама закликав приблизно 50 найбільших банків США робити вклади для повернення платникам податків гроші за погашення їхніх боргових зобов’язань і відвернення від них загрози банкрутства. Президент Обама наголосив, звертаючись до законодавців, що будь-які фінансові реформи повинні передбачати створення незалежної установи для захисту інтересів американських споживачів.

XS
SM
MD
LG