Спеціальні потреби

Британці роблять поступ у боротьбі з раком
Британські вчені повідомили про розшифрування генетичних кодів двох типів онкологічних хвороб – раку легенів і меланоми, найнебезпечнішого типу раку шкіри.

Онкохвороби спричиняють зміни в генетичному коді клітини. ДНК містить у собі інформацію, яка міняється, коли клітини перетворюються з нормальних в абнормальні, а відтак у злоякісні.

Розшифрувавши генетичні коди різних видів раку, можна врятувати мільйони людей. У такому випадку, за допомогою аналізу крові можна б було виявити ракові утворення на ранніх стадіях, що дозволило б лікувати рак значно ефективніше.

Онколог Дженні Араґон-Чінґ працює в медичному центрі Університету Джорджа Вашинґтона. За її словами, останнє відкриття є кроком у напрямку доби персоналізованої медицини:

«Це важливо, бо для різних типів раку ми застосовуємо різні типи ліків, які спрямовані на різні мутації клітин».

Чим більше інформації лікарі матимуть про розвиток ракових клітин, тим точніше лікування призначатимуть.

Британські вчені виявили 30 тисяч мутацій в меланомі – типі раку, від якого помирає 75 % хворих на рак шкіри. Але не всі мутації клітин викликають рак, каже доктор Дженні Араґон-Чінґ:

«Це роль лікарів і вчених виявити, які саме із цих мутацій спричинюють рак».

У майбутньому вчені зможуть розпізнавати мутовані клітини і не допускати до формування злоякісних пухлин. Але цей день ще не настав, продовжує Дженні Араґон-Чінґ:

«Одного дня, моє завдання, як онколога, буде перетворити рак на хронічне захворювання. Про повне видужання ще говорити зарано, але вже можна очікувати перетворення раку на хронічну хворобу, яка піддаватиметься лікуванню».

Як і – скажімо – гіпертонію, рак можна буде контролювати медичними препаратами, уникаючи страждань, з якими наразі він асоціюється.

Вчені різних країн працюють над тим, щоб спільно скласти каталог усіх генних мутацій багатьох видів раку. У США досліджують рак мозку, яєчників і підшлункової залози. Науковці також зосереджуються на ДНК раку грудей, печінки, рота і шлунку.

«Кожний крок вперед – це крок у напрямку нашої мети, яка полягає в облегшенні страждань від раку», – каже Дженні Араґон-Чінґ.

Відео - найголовніше

Законопроєкт Джонсона: важливе для України та терміни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00
XS
SM
MD
LG