Спеціальні потреби

Міжнародна допомога постраждалим від землетрусу в Гаїті


Серед постраждалого від нищівного землетрусу населення Гаїті, яке очікує постач продовольства, питної води і медикаментів, зростає відчуття безнадійності. Від землетрусу загинуло від 45 до 50 тисяч людей, а столиця країни Порт-о-Пренс лежить в руїнах.

До Гаїті прибувають міжнародні війська і літаки з допомогою. Проте гуманітарні організації мають проблеми з постачею допомоги з приводу заблокованих доріг, браку телефонного зв’язку і загальної відсутності безпеки.

Багато літаків кружляли над Порт-о-Пренс, очікуючи можливості приземлення в перевантаженому аеропорту. Американський авіаносець «Карл Вінсон» прибув у п’ятницю до узбережжя країни, де служитиме аеропортом для рятувальних вертольотів.

За підрахунками Організації Об’єднаних Націй, у результаті землетрусу силою в сім балів за шкалою Ріхтера приблизно 300 тисяч гаїтян залишилися без даху над головою. Ті, що вижили – серед яких багато поранених – розкопують завалені будинки в пошуках жертв під руїнами.

Повідомлено про випадки грабежів, але, як заявив міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Ґейтс, умови безпеки назагал задовільні.

До Гаїті прибуде більше американських кораблів і військовослужбовців. Міністр Ґейтс сказав, що першочерговим завданням американських солдатів є постачити найнеобхідніше продовольство і воду, щоб ситуація не погіршилась.

З усього світу надходять пропозиції надати допомогу. Міжнародна громадськість вже обіцяла допомогу на понад 268 мільйонів доларів.

Білий дім повідомив про отримання з Гавани дозволу на використання кубинського повітряного простору для надання допомоги та евакуації жертв. Американським літакам буде дозволено користуватися повітряним простором у дорозі до військово-морської бази Гуантанамо.

Тимчасом колишній президент Гаїті Жан-Бертран Арістід заявив, що він готовий повернутися з вигнання на батьківщину, щоб допомогти у відбудові країни. Від 2004 року він проживає в Південно-Африканській Республіці.

XS
SM
MD
LG