Спеціальні потреби

КНДР готова відновити шестисторонні переговори


Вперше з квітня минулого року Північна Корея заговорила про можливість відновлення шестисторонніх переговорів у справі її ядерної програми. Щоправда, Пхєньян висунув передумову – Сполучені Штати повинні провести з ним прямі переговори, а міжнародна громадськість має скасувати накладені проти Північної Кореї санкції.

Як повідомляє корейське телебачення, міністр закордонних справ комуністичної Кореї заявив, що відновлення багатосторонніх переговорів залежатиме від мирної угоди зі США. Корейська війна 1950-53-іх років закінчилася перемир'ям, але мирної угоди так підписано і не було. Угода, говориться у заяві корейського МЗС, є необхідною складовою для покінчення зі станом війни, якій є головною причиною напруження між США та Північною Кореєю.

Сполучені Штати відповіли, що Пхеньян повинен повернутися до шестисторонніх переговорів, перед тим як Вашингтон розгляне можливість обговоронння двосторонніх питань. Речник державного департаменту Філіп Кроулі зазначив, що Північна Корея має зробити чітки кроки у напрямку розброєння, що відкриє двері до переговорів щодо широкого кола проблем.

Тим часом новий посланець США з питань дотримання прав людини у Північній Кореї заявив, що Пхеньян жахливо ставиться до прав своїх громадян і забов’язаний переглянути свою позицію у цьому питанні, якщо хоче покращити стосунки з Вашингтоном. Роберт Кінг зазначив, що Північна Корея є одним з найбільш жахливих місць на землі, коли йдеться про питання прав людини. Свої коментарі Роберт Кінг зробив у Сеулі, під час першої ознайомчої поїздки до Північної Кореї. У зверненні до місцевої преси Кінг попросив Північну Корею звільнити американського громадянина, якого офіційний Пхеньян арештував у грудні за нелегальний перетин кордону.

XS
SM
MD
LG