Спеціальні потреби

Ґуґл виходить на ринок мобільних телефонів

Cвого часу американська компанія Ґуґл зробила революцію в галузі пошуку в Інтернеті. Завдяки розробленому її засновниками алгоритму, лише на рекламі Ґуґл щороку заробляє 21 мільярд доларів. Кілька років тому Ґуґл почав розширювати свою діяльність поза межі комп’ютерів і – у співпраці з іншими компаніями – розробив кілька мобільних телефонів з можливістю користуватися Інтернетом.

Тепер компанія зробила рішучий крок на ринок мобільних телефонів, представивши свій власний телефон Ґуґл, назвавши його супертелефоном.

Нексус-1 працює на операційній системі Андроїд, має тривимірну графіку, дозволяє за допомогою голосової команди писати електронні листи, заходити в Інтернет та користуватися навігаційною системою Ґуґл. Говорить аналітик Скот Кеслер:

«Побачимо, чи зможуть вони отримати з цього матеріальний прибуток. Я, чесно кажучи, дивлюсь на це скептично. На мій погляд, вони не стільки намагаються отримати додаткові прибутки, скільки поширити свою пошукову систему та рекламу на мобільні телефони».

Нексус-1, беззаперечно, покликаний скласти конкуренцію Айфону компанії Еппл та іншим так званим розумним телефонам. Щоправда, Айфон забрався настільки високо, що потиснути його з позиції лідера ринку мобілок, принаймні поки що, неможливо. За два з половиною роки Еппл продав понад 30 мільйонів своїх телефонів.

Ми не думаємо, що Нексус знищить Айфон.
Айфон – став класикою, і далеко попереду від Нексуса за багатьма показниками.

Головна перевага в тому, що Айфон, оскільки вже відносно довго перебуває на ринку, пропонує своїм користувачам понад 100 тисяч додаткових програмок на усі випадки життя. Нексус має лише 18 тисяч. Однак, на відміну від Еппл, Ґуґл пропонує споживачу можливість купити свій телефон без укладення контракту з визначеною телефонною компанією за 529 доларів. Щоправда, така надзвичайно висока для американського ринку ціна, може стати на заваді швидкому поширенню Нексуса. Тож Ґуґл також пропонуватиме телефон за 179 доларів за умови якщо покупець підпише дворічний контракт з однією з компаній телефонного зв’язку.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG