Спеціальні потреби

Обама: розвідка США могла запобігти спробі теракту


Президент Барак Обама заявив, що розвідувальні агентства США мали достатню інформацію, аби розкрити змову підірвати авіалайнер, який 25-го грудня летів до Детройта. Одначе, розвідслужби не спромоглися вдатися до необхідних заходів для того, щоб запобігти спробі теракту.

Президент Обама відбув зустріч у вівторок із своєю командою з питань національної безпеки, в ході якої радники поінформували його про попередні результати розслідувань обставин інциденту.

Барак Обама піддав критиці розвідувальні служби за їхню неспроможність повністю аналізувати і використовувати зібрані дані. На нараді із керівниками безпекових служб президент заявив, що інцидент 25-го грудня міг мати катастрофічні наслідки.

Обама вимагає конкретні рекомендації щодо реформування системи захисту внутрішньої безпеки США, і усунення з неї недоліків, які уможливили підозрюваному терористу Умару Фаруку Абдулмуталлабу, з прикріпленою до тіла вибухівкою, сісти на літак, який прямував до США, – незважаючи на попередження від його батька про радикальні погляди сина.

Після зустрічі з президентом, директор розвідувальних служб США Денніс Блер заявив, що розвідслужби вдаватимуться до всіх необхідних заходів, аби запобігти майбутнім тератакам.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG