Спеціальні потреби

ЦВК: видатки на президентські вибори не фінансуються


У Центральній виборчій комісії б'ють на сполох: Державне казначейство не проводить платежі, пов’язані із проведенням виборчої кампанії. Член ЦВК Михайло Охендовський заявив сьогодні, що Комісія змогла оплатити менше ніж третину від необхідної суми. За його словами, Державне казначейство мало перерахувати майже 200 мільйонів гривень ще у жовтні. Через цю проблему Центрвиборчом не може профінансувати виготовлення виборчих бюлетенів та скриньок для голосування.

Крім того неоплаченими залишаються послуги ЗМІ, які, за законом, розміщують інформацію з програмами та передвиборчою агітацією кандидатів.

У ЦВК також скаржаться, що не можуть профінансувати діяльність окружних виборчих комісій і закликають Держказначейство негайно перерахувати передбачені кошти.

«Ми продовжуємо сподіватися на швидку та ефективну реакцію на цю ситуацію з боку Генпрокуратури та притягнення винних у зриві фінансування виборів посадових осіб до відповідальності», – зазначив Охендовський. Він припускає, що брак коштів пояснюється їх відсутністю на рахунку, а не чиїмись навмисними діями і вимагає пояснень від урядовців.

Питання фінансування виборчої кампанії виникає вже не вперше. Минулого тижня керівництво ЦВК заявляло про відсутність грошей на своїх рахнуках. Ситуацію вдалося владнати лише після втручання урядовців.

Проблема з фінансуванням кампанії з великою ймовірністю може повторитися і наступного року. Адже основні витрати ЦВК припадають на день голосування. В разі проведення двох турів виборів витрати складуть понад 1,1 мільярда гривень. Виділення цих коштів має передбачити новий держбюджет, який досі не ухвалений парламентом.

Президент Віктор Ющенко закликав Верховну Раду зібратися на позачергову сесію, щоб усунути цю перешкоду. «Без скликання позачергової сесії парламенту, яка б вирішила питання про затвердження хоча б окремого бюджету по фінансуванню президентських виборів 2010 року, без такого рішення інших можливостей немає», – заявив глава держави.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG