Спеціальні потреби

Клінтон виклaла політику США у сфері прав людини


Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що адміністрація президента Обами вестиме «прагматичну й активну» політику на підтримку прав людини по всьому світі. Вона також назвала заходи для досягнення угоди в справі ядерної програми Ірану з одночасною підтримкою продемократичнгих активістів в тій країні такими, що вимагають обережного балансування.

Промова, яку Клінтон виголосила в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні, була найдокладнішим дотепер посланням щодо політики адміністрації в питанні прав людини. Вона пообіцяла зусилля для сприяння правам людини по всьому світі і сказала, що вони будуть «виваженими, стратегічними, рішучими і довготривалими».

Гілларі Клінтон заявила, що відданість адміністрації Обами пошануванню прав людини грунтується на загальних стандартах, яких повинні дотримуватися всі країни, включно із Сполученими Штатами. У цьому контексті вона звернула увагу на розпорядження, видані президентом Обамою через день після приходу до влади, – про заборону тортур та необхідність закриття в’язниці Гуантанамо на Кубі.

Водночас Клінтон визнала, що сприяння заходам для захисту прав людини в таких країнах як Китай і Росія – нелегке завдання для Сполучених Штатів.

«У Китаї ми закликаємо до захисту прав меншин у Тібеті та Сінцзяні, до свободи слова і совісті, щоб громадські та релігійні організації могли захищати свої позиції, базуючись на верховенстві права. І ми переконані, що ті, хто мирно виступає за реформи в рамках Конституції, як підписанти Хартії 2008, не повинні бути переслідувані. В Росії ми засуджуємо убивства журналістів та громадських активістів, і підтримуємо відважних індивідуумів, які, ризикуючи життям, борються за демократію».

Державний секретар заявила, що припущення, що Сполучені Штати у випадку цих двох країн мусять вибирати між захистом прав людини або своїх національних інтересів – хибне, як і хибним вона назвала припущення, що лише тиск та ізоляція є ефективними знаряддями у сприянні демократичним змінам.

У випадку Ірану, сказала Гілларі Клінтон, адміністрація Обами запропонувала вести прямі переговори з Тегераном у справі його ядерної програми і водночас висловила солідарність з тими силами в Ірані, які борються за демократичні зміни.

Після промови, відповідаючи на запитання студентів, Клінтон визнала, що політика США що Ірану – це акт, який вимагає уважного балансування, щоби підтримка Сполученими Штатами опозиціонерів в цій країні не підірвала легітимності їх дій.

«Це одна із цих дилем. Після виборів і реакції, які вони викликали майже негайно серед населення, яке вважало результат голосування недійсним, ми були змушені серйозно замислитися над тим, як нам найкраще підтримати тих, хто, ризикуючи своїм життям, вийшов на вулиці. Ми хотіли дати їм сигнал чіткої підтримки. Але водночас ми не хотіли, щоб увага від їх турбот переспрямувалася на Сполучені Штати, тому що ми не мали нічого спільного із спонтанною реакцією, яка виникла у відповідь на дії іранського уряду».

Торкаючись інших аспектів пошанування прав людини, Гілларі Клінтон підкреслила, що адміністрація Обами приділяє велику увагу контрабанді людей та іншим зловживанням, які великою мірою стосуються жінок. Вона звернула увагу на свій візит у серпні до східного регіону Демократичної Республіки Конго, де сталися жахливі випадки насильства, скерованого проти жінок, включно із сексуальними зловживаннями проти жінок, які залишили свої домівки в результаті збройного конфлікту в країні.

Клінтон сказала, що серед пріоритетів адміністрації Обами – також захист прав геїв у різних частинах світу. Особливе занепокоєння у цьому зв`язку вона висловила пропонованим законодавством в Уганді, згідно з якими гомосексуальні статеві акти не лише вважалися протизаконними, але й вимагали б найвищої міри покарання.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG