Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко виправдовується за загравання з Росією


Прем'єр-міністр України та кандидат у президенти України Юлія Тимошенко каже, що не не глузувала з президента Віктора Ющенка в ході зустрічі у Ялті минулого місяця. Тоді, реагуючи на грубий жарт Путіна на адресу Ющенка та Саакашвілі Тимошенко лише засміялася.

«Те, що стосується розмови з Путіним і прес-конференції, то я, чесно кажучи, розважалася не з його слів. А якщо ви пам'ятаєте, я сказала інше - що мені, як жінці іноді хочеться з'їсти свою краватку, але, слава Богу, у мене її немає", - сказала Тимошенко в ефірі телеканалу Україна.

Щоправда, вона таки натякнула на напружені стосунки з Віктором Ющенком: "І коли політики мають симпатії чи антипатії, у них це так чи інакше виплескується. Виплескується у Віктора Андрійовича, виплескується у Путіна, у мене виплескується. Але я хочу вам сказати, що я ніколи не ототожнюю політика з країною. Країна - це країна".

В той же час Тимошенко в ході виборів вирішила нагадати події п'ятирічної давнини і заявила, що тоді зробила виборчу кампанію замість Ющенка: «І я підставила плечі, підклала руки. Ви знаєте, що він (Віктор Ющенко) важко хворів в цей час (президентської кампанії 2004 року). Я, по суті, провела виборчу кампанію за президента», - сказала Тимошенко.

Після того політику президента Ющенка Тимошенко назвала помилкою: «Але, з іншого боку, все, що потім відбувалося 5 років - це для мене було дуже важким ударом...Помилкою була вся політика після того, як президент став президентом».

Так само в ефірі ТРК «Україна» Тимошенко зробила заяву, яку від неї чекали від серпня 2008 року, з часу російсько-грузинської війни. Як відомо, тоді вона не оприлюднила жодної конкретної позиції. Тепер Тимошенко каже, що ніколи не визнає Абхазію та Південну Осетію.
«Ми будемо визнавати тільки Грузію, як територіально цілісну державу. Взагалі, це для нас святе питання, тому що і до України дуже неадекватне ставлення і постійно хтось зазіхає на наші території», - зазначила вона.

Оглядачі зазначають, що такі заяви Тимошенко розраховані в першу чергу на електорат західної України, де, як свідчать соціологічні дані, значно зростає рейтинг Віктора Ющенка, і головним закидом до Тимошенко є якраз проросійська позиція.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG