Спеціальні потреби

Фермери у США проти нових екологічних законів

У Конгресі розлядається законопроект, який поставив би перед США мету до 2020 року зменшити викиди у атмосферу на 17 відсотків. Втім, проти ініціативи виступає чимало фермерів, які вважають, що підвищення екологічних стандартів ускладнить їхню роботу або взагалі поставить аграрний комплекс США на межу виживання.

Господарство Пері Бовена знаходиться у 2-ох годинах їзди від Вашингтона. Пері сумнівається, що кліматичні зміни є наслідком діяльності людини. Він каже:

«Так, глобальне потепління існує. Це науковий факт. Але щодо джерел і причини цього можна сперечатися».

Бовен переконаний, що кліматичні зміни – природний цикл, і не більше. Він також не вірить, що глобальне потепління загрожує людству. Реальну небезпеку, з його точки зору, становить законопроект, який розглядається у Конгресі:

«Дорожче виробництво, дорожче добриво, дорожче паливо, дорожчі хімікати. Практично все. Ціни на все підуть угору».

Це тому, що законопроект передбачає зменшення викидів шкідливих газів за рахунок підняття цін на всі види пального. Трактори та комбайни їздять на дизелі, станки працюють на електроенергії, навіть добрива отримані з допомогою природного газу.

Американська федерація фермерів виступає проти законопроекту. Як зазначає її президент Боб Столмен, будь-які додаткові витрати збанкрутують фермерів:

«Наші заробітки і так незначні…і додаткові витрати
лягають на фермерів, які не можуть покрити їх піднявши ціни для споживачів».

У Міністерстві сільського господарства США не погоджуються . За їх підрахунками, у разі схвалення законопроекту, фермери втратять менше відсотка своїх прибутків у короткий термін, і приблизно 7 відсотків у наступні десятиліття.

І далеко не всі фермери виступають проти закону. Говорить президент Національної фермерської профспілки Роджер Джонсон:

«Я обробляю землю все своє життя. Неодноразово я був свідком коливання цін на 7 відсотків. Так що ті, хто говорять, що зростання витрат на один чи сім відсотків у наступні 25 років покладе кінець аграрній промисловості, відстали від реалій світу».

Урядовці говорять, що запропонований закон дасть можливість фермерам погасити додаткові витрати. А прихильники законопроекту наполягають, що шкоди від прийняття цього документа буде значно менше у порівнянні з тими збитками, які можуть понести фермери в результаті клматичних змін.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG