Спеціальні потреби

Актуально

Переваги та можливі прорахунки стратегії США щодо Афганістану
Головнокомандувач сил США та НАТО в Афганістані Генерал Стенлі Маккристал заявив, що він повністю підтримує план президента Барака Обами. Втім, виведення американських військових сил з Афганістану, яке Обама пропонує почати вже через 18 місяців має залежати від готовності афганських сил самостійно підтримувати безпеку у власній країні. Американські військовослужбовці, які зараз перебувають в Афганістані, вже давно чекали на введенням додаткових сил.

Офіційні представники Кабула вітають збільшення сил НАТО в Афганістані та встановлення дати початку виведення військ з країни. Пересічні афганці у поглядах розділилися. Чимало з них живуть у постійному страху перед Талібаном та потребують допомоги іноземних сил для власної безпеки. Інші хочуть, аби сили НАТО якомога швидше залишили країну.

Військові аналітики рішення Обами надіслати додаткові 30 тисяч військовослужбовців до Афганістану здебільшого підтримують. Вони кажуть, що зараз в Афганістані немає достатньо військ для того, аби проводити кампанію боротьби з бойовиками Талібану.

Нова стратегія США полягає у посиленні безпеки в країні, знешкодженні військових повстанців Талібану та розбудові місцевого самоврядування і сил безпеки. Все це має робитися одночасно.

Однак критики кажуть, що операції боротьби з повстанцями тривають довго, коштують чимало людських життів та грошей та дають сумнівний результат. До того ж оголошена президентом мета – перемога над Аль Кайдою та асоційованими з нею терористичними групами – лише ускладнить позицію військ НАТО в регіоні.

Полковник американської армії у відставці Ендрю Басевіч сумнівається, що перемога в Афганістані зупинить зростання лав прихильників Джихаду. Басевіч каже, що довготермінова присутність військ західних країн в мусульманських державах призводить до того, що до терористів приєднується більше місцевих мешканців. До того ж експерти ставлять під сумнів ймовірність того, що афганська армія та поліція будуть готові до встановленого президентом Обамою терміну.

Співробітник інституту Брукінгса Майкл О’Генлон зазначає: «Навіть якщо в країну буде введено більше американських військ, їм потрібно щонайменше три роки, аби підготувати афганські сили безпеки».

План Обами щодо Афганістану негайно був підданий критиці як його політичними опонентами, так і прихильниками. По-перше, Обама надсилає на 10 тисяч менше військовослужбовців, ніж попросив командувач військ США та НАТО в Афганістані генерал Стенлі Маккристал.

По-друге, республіканці критикують Обаму за те, що він оголосив дату, коли війська США мають бути виведені з країни. На їхню думку, це втримає місцевих мешканців від співробітництва з іноземними військовими силами через побоювання помсти з боку Талібану після того, як війська НАТО залишать країну.

Існують незадоволені і серед демократів. Чимало з них виступають проти війни взагалі та вимагають, аби США негайно вивели всі війська з Афганістану. Інші звертають увагу на те, що ця війна вже і так є занадто дорогою для економіки країни, яка переживає економічний спад. Тепер Конгрес має затвердити фінансування для введення додаткових військ в Афганістан. А це додатково 30 мільярдів доларів на рік.

Всі новини дня

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Чому в інтересах США продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні — пояснює лідер республіканців. Відео

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл пояснив, чому в інтересах Сполучених Штатів продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG