Спеціальні потреби

Європа вітатиме Обаму на саміті в Копенгаґені


Європейські лідери і екологи привітали як добру новину повідомлення, що президент Обама візьме участь у запланованому на наступний місяць саміті з питань кліматичних змін, який відбудеться в Копенгаґені. Як Швеція – яка тепер очолює Європейський Союз, так і Данія – господар саміту, заявили, що присутність американського лідера збільшить сподівання на успіх саміту.

Європейський Союз веде перед, якщо йдеться про глобальні зусилля для зменшення викидів парникових газів в атмосферу. До 2020 року він зобов’язався скоротити ці викиди на 20 % від рівня викидів у 1990 році. Водночас, згідно із зобов’язанням, 20 % його енергії надходитиме з відновлювальних джерел.

Адміністрація президента Обами взяла на себе попереднє зобов’язання до 2020 року скоротити викиди парникових газів на 17 % від рівня за 2005 рік. Це попереднє зобов’язання значно менше від зобов’язання європейських країн, але Обама не може багато зробити без схвалення Конгресом відповідного законопроекту про кліматичні зміни.

Тоді як французький міністр з охорони навколишнього середовища Жан-Луї Борло назвав позицію США такою, що дає надію, інші європейські політики закликали Вашингтон вдатися до додаткових заходів для скорочення викидів.

Дехто також висловив незадоволення з приводу того, що Обама не запланував бути на завершення саміту в Копенгагені, коли відбуватимуться найскладніші переговори. Обама, як передбачається, прибуде до Копенгагена 9 грудня, тобто через два дні після відкриття саміту.

Директор Ґрінпіс інтернешенел з питань клімату та енергетичної політики Йоріс ден Бланкен сказав:

«Я думаю, що це дуже позитивне, що Обама повідомив, що він прибуде до Копенгаґена, але насправді він прибуває у невідповідний час. Найважливіші дні саміту – це 16 і 17 грудня. Це час, коли він може вести переговори з європейськими лідерами, такими як німецький канцлер Меркель, президент Франції Саркозі і прем’єр-міністр Швеції Райнфельдт. Це тоді повинно статися».

У четвер Китай повідомив про свій детальний план скорочення викидів двоокису вуглецю в атмосферу. Державна рада КНР заявила, що до 2020 року країна скоротить викиди двоокису вуглецю в атмосферу на 40 – 45 % від рівня за 2005 рік. Це завдання охарактеризовано як добровільне рішення і висловлено передбачення, що воно буде значним вкладом до глобальних зусиль врегулювання проблеми кліматичних змін.

XS
SM
MD
LG