Спеціальні потреби

Тимошенко не отримала мільярд на боротьбу з грипом


Верховна Рада передумала давати мільярд на грип. Всупереч прогнозам, парламентарям забракло ентузіазму відстоювати прийнятий ними закон, який «зарубав» президент. За подолання президентського вето на позачерговому засіданні у четвер проголосував 231 депутат, тоді як необхідно було щонайменше 300 голосів.

Провал голосування спричинила позиція Партії регіонів. «Передумали», власне, саме вони. Дружно підтримавши закон про «грипозний мільярд» у розпал епідемії, «регіонали» так само дружно дали «задній хід». За подолання президентського вето фракція (що налічує 172 «штики») не голосувала повним складом. Як пояснили речники біло-синіх – епідемія вщухла, освоїти мільярд гривень до кінця року нереально, отож виникають підозри, що гроші підуть «наліво».

Не внесла сум’яття в дисципліновані ряди опозиції навіть запальна промова прем’єр-міністра. Юлія Тимошенко особисто прибула до Верховної Ради, аби переконати парламентарів у необхідності здолати президентське вето. Очільниця уряду послалася на прогнози Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з якими в Україні від епідемії грипу може загинути від 34 тисяч до 240 тисяч людей.

«Щоб підготуватися до другої і третьої хвилі пандемії, потрібен не мільярд, потрібні десятки мільярдів!», – наголосила Тимошенко, виступаючи з трибуни парламенту.

Коли ж Рада грошей не дала, прем’єрка звинуватила Партію регіонів у змові з президентом. За її словами, президент зацікавлений у тому, щоб епідемія розгорнулася на повну силу і можна було оголосити надзвичайний стан та продовжити перебування при владі. Опозиція ж, на думку Тимошенко, сповідує принцип «чим гірше, тим краще».

«Чому не проголосував Янукович? Тому що між Януковичем і Ющенком змова… Вони на цьому намагаються спільно виграти президентські вибори», – заявила прем’єр-міністр. Як вона додала, «Сьогодні ВР обеззброїла уряд у боротьбі за підготовку країни до можливої другої і третьої хвилі епідемії. І це свідомо зроблено. І тому кожне життя людини з цього моменту – і перед Богом, і перед людьми – на совісті тих депутатів, які цю кнопку сьогодні не натиснули», – наголосила Тимошенко.

А тим часом Партія регіонів запропонувала альтернативний законопроект, як боротися з грипом. Оскільки, на думку «регіоналів», освоїти мільярд гривень за один місяць неможливо, то на боротьбу з епідемією в 2009 році вони пропонують виділити не мільярд, а 200 мільйонів.

Своєю чергою, президент каже, що не проти виділити навіть мільярд – але за умови, якщо в бюджеті на наступний рік буде вказано, звідки цю суму взяти. Як стверджує Віктор Ющенко, у Національного банку – на доходи якого вказує як на джерело Юлія Тимошенко – таких грошей нема, і з’явитись вони можуть тільки якщо їх надрукувати.

Нагадаємо: У розпал епідемії, 3 листопада Верховна Рада ухвалила закон про виділення в 2009 році додаткових бюджетних коштів розміром в 1 мільярд гривень на боротьбу з епідемією грипу в Україні. Цей закон був прийнятий рекордною кількістю в 401 депутатський голос. 11 листопада президент Ющенко ветував закон про «грипозний» мільярд. Як очікувалось, парламентарі зможуть легко подолати президентське вето. З цією метою, за ініціативою Блоку Юлії Тимошенко, було скликано позачергове засідання парламенту 26 листопада.

Нагадаємо також, що 30 жовтня в Україні було офіційно оголошено про епідемію грипу А/H1N1 та запроваджено трьохтижневий карантин у низці областей.

Наразі карантин у переважній більшості регіонів добіг кінця, а Міністерство охорони здоров’я заявило про спад епідемії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG