Спеціальні потреби

Регіонали знову погрожують Тимошенко відставкою


Партія регіонів не виключає подання про відставку уряду, якщо прем’єр-міністр Тимошенко і надалі відмовлятиметься від виконання закону України «Про підвищення соціальних стандартів».

Про це заявив перший заступник голови Партії регіонів Олександр Єфремов на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

Втім, категоричність регіоналів не надто поділяють інші парламентські фракції. Зкорема, як заявив сьогодні спікер Володимир Литвин, його фракція не буде голосувати за висловлення недовіри уряду в разі розгляду цього питання в сесійній залі парламенту.

Він каже, що уряд зобов`язаний виконувати закон про підвищення соціальних стандартів, незважаючи на всі заяви, що він цього робити не збирається. «І ми будемо робити все, і вимагати від уряду виконання цього закону», - сказав він.

Головний аргумент Литвина - незрозуміло, хто на себе візьме відповідальність за ситуацію в Україні, якщо уряд буде відправлений у відставку і матиме повноваження «виконувачів обов’язків». Про це кажуть і представники інших фракцій, адже навіть у разі відставки Тимошенко саме вона виконуватиме обов’язки глави уряду, тобто матиме владні інструменти, але не матиме відповідальності.

Відтак, на думку експертів, питання про відставку найімовірніше не постане в сесійній залі, або ж не отримає достатньої кількості голосів. Натомість деякі речі ускладнять роботу прем’єра. Зокрема сьогодні президент Ющенко заветував зміни до державного бюджету на цей рік, якими передбачалося термінове виділення коштів на боротьбу із епідемією грипу.
Бютівці вже назвали це рішення «злочином проти власного народу». Як каже перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я В’ячеслав Пєрєдерій:

«У той час, коли більшість регіонів нашої країни охоплені пандемічним грипом, коли весь світ визнав вакцинацію єдино правильним рішенням у боротьбі з поширенням цього грипу, наш президент вкотре поставив свої вузькі політичні інтереси вище, ніж здоров’я цілої нації».

Натомість у секретаріаті президента вважають, що додатковий мільярд гривень може негативно позначитися на гривні і викликати інфляцію національної валюти.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG