Спеціальні потреби

Обама розпочав візит до Китаю зустріччю з молоддю

Президент США Барак Обама розпочав свій триденний візит до Китаю зупинкою у Шанхаї – комерційній столиці країни. Його перша зустріч була не з політиками, а з молоддю. Вступне слово президента Обами було коротким. Зміст промови полягав у тому, що проблеми минулого не повинні руйнувати майбутнє.

«Наші відносини не були позбавлені розбіжностей і труднощів, але хибно вважати, що ми повинні бути ворогами», – зазначив президент.

Розбіжності, про які говорив президент Обама, стосуються порушень прав людини у цій країні. Китай відомий тим, що блокує доступ до антиурядових Інтернет-сторінок, і це в країні з найбільшою кількістю користувачів комп’ютерної мережі та мобільних телефонів. Президент Обама вважає, що вільний доступ до інформації робить країну сильнішою:

«Чим більший доступ до інформації, тим сильнішим стає суспільство, тому що громадяни країн світу можуть вимагати підзвітності від своїх урядів. У мене чимало опонентів у США, які звинувачують мене у різних речах, але я вважаю, що це зміцнює нашу демократію і допомагає мені бути кращим лідером».

Присутніх на зустрічі студентів цікавила думка президента США з багатьох нагальних питань – як то тероризм і війна в Іраку та Афганістані. Однак найпопулярнішим запитанням було ставлення Обами до присудження йому Нобелівської премії миру, на що президент відвовів:

«Я припускаю, що комітет надихнув американський народ і оцінив перспективи змін не тільки для Америки, але й для американського трактування світу. Так що до певної міри, я гадаю, вони дали мені нагороду символічно».

Зустріч президента Обами зі студентами у Шанхаї транслювали у прямому режимі на Інтернет-сторінці Білого дому. Загальнонаціональна державна телекомпанія Китаю цю зустріч не показувала.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG