Спеціальні потреби

ВООЗ: дим від сигарет вбиває і пасивних курців

Повідомлення про смерть тієї чи іншої людини від куріння не часто потрапляє в основні стрічки новин. Втім, Всесвітня організація охорони здоров’я заявляє, що кожних шість секунд тютюн вбиває у світі одну людину. І дослідження доводять, що сигаретний дим шкодить не лише курцям. У тих, хто не курить, але є пасивним курцем і просто вдихає його, підвищується ризик отримати серцевий напад. Не так давно американські штати почали забороняти куріння в таких громадських місцях як ресторани, бари тощо. І останні дослідження вказують на те, що все це було зроблено не дарма.

Американський штат Вірджинія став останнім серед тих, які ввели заборону на паління у барах і ресторанах. Відколи по всій країні почали забороняти палити в громадських місцях, дедалі менше людей вмирають від серцевих нападів. Останнє дослідження науковців показує, що після введення закону на паління на робочому місці чи в громадських місцях, кількість випадків серцевих нападів зменшилася на сорок відсотків. Одним з дослідників є доктор Ніл Беновіц:

«Якщо видихнути дим на іншу людину, то вже за кілька хвилин можна побачити у неї згортання крові і утворення тромбоцитів. Ми спостерігаємо пошкодження функцій кров’яних судин».

І якраз тоді може статися серцевий напад, каже головний автор звіту доктор Линн Голдман:

«Ми встановили причинно-наслідковий зв’язок між пасивним курінням і серцевими нападами».

Навіть мінімальна кількість диму, зазначає доктор Беновіц може спричинити згортання крові, стискання кров’яних судин і викликати серцевий напад.

Проаналізувавши дані одинадцяти досліджень з різних країн науковці побачили, що після введення заборони на куріння в громадських місцях кількість серцевих нападів у пасивних курців зменшилася від шести до майже п’ятдесяти відсотків.

Дослідження провів інститут медицини, до якого входить група радників американського уряду. За даними дослідження, проведеного в Колорадо, 400 людей пережили серцевий напад до того, як закон про заборону куріння набув чинності. А півтора роки згодом випадки серцевого нападу були зафіксовані у 240 людей.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG